MKŞ ve faz hatasında 1 sinyal lambası ile çalışıyor ve arıza sinyal devresi.

Mesut

Onursal Üye
Onursal Üye
E posta yoluyla sorulan soruya cevaben hazırladığım çizimdir, ilgilenen arkadaşlara faydalı olması açısından paylaşıyorum.

Motor koruma şalteri (MKŞ) ve faz hatasında 1 sinyal lambası ile çalışıyor ve arıza sinyali devresi.

*Her lamba bağlı olduğu motor devresinde, hem " çalışıyor " hemde " arıza" bilgisini verecektir.

*Motorlar çalışıyorken, lambalar sürekli, motor koruma şalterinin atması ve faz hatası durumunda kesik - kesik yanıp sönecek beraberinde korna çalacak, istendiğinde korna, harici bir buton ile susturulabilinmektedir.

1_lamba_ile_arıza_sinyalizasyon.jpg

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
E posta yoluyla sorulan soruya cevaben hazırladığım çizimdir, ilgilenen arkadaşlara faydalı olması açısından paylaşıyorum.

Motor koruma şalteri (MKŞ) ve faz hatasında 1 sinyal lambası ile çalışıyor ve arıza sinyali devresi.

*Her lamba bağlı olduğu motor devresinde, hem " çalışıyor " hemde " arıza" bilgisini verecektir.

*Motorlar çalışıyorken, lambalar sürekli, motor koruma şalterinin atması ve faz hatası durumunda kesik - kesik yanıp sönecek beraberinde korna çalacak, istendiğinde korna, harici bir buton ile susturulabilinmektedir.

1_lamba_ile_arıza_sinyalizasyon.jpg
Elinize sağlık.
CADE SIMU dosyası var mı ?

Malesef Cade Simu Kullanmıyorum.
E Plan ile hazırladım.

Forum istatistikleri

Konular
128,098
Kullanıcılar
449,798
Son üye
jsons