Mini Tornalar ve Genel Bilgi

Bendekinin aynısı bu. Optimum A kalemik seti. Bana sadece kalemlikleri lazım. Bulabildiğim en uygun fiyatlar şurada: http://www.createtool.com/list.asp?cid=33

Aynı sitede diğer çeşitler de var.

NOT: Çinli satıcıyı tanımam. Avantam yoktur.

Çinden gelen ürünlerden %20 avrupadan gelenlerden %18 gümrük vergisi alınmaktaymış.

Bu gümrük işlemleri nasıl oluyor hiç bilmiyorumda gümrük diyince bütün siparişlerden vaz geçiyorum korkuyorum eğer bizim hammaddelerin gümrüğü gibi ise yandık
Senin hammadde nedir abi ?

Şahıs olarak hem fiyat olarak yüksek hemde adetli ürün getirmek büyük sıkıntı dikkatli olmak lazım.

Ben elektromıknatıs aldım geçen ay 55 adet olduğu için bir sürü tantanta oldu. 220(faturası 50 dolardı) dolarlık mal için 2-3 bin lira gümrük masrafı çıkardılar. Hemde ihracat yetki belgen olmadığı için işlemde yapamazsın dediler. 800 tl lik malı gümrükte bıraktık :/

Senin hammadde nedir abi ?

Şahıs olarak hem fiyat olarak yüksek hemde adetli ürün getirmek büyük sıkıntı dikkatli olmak lazım.

Ben elektromıknatıs aldım geçen ay 55 adet olduğu için bir sürü tantanta oldu. 220(faturası 50 dolardı) dolarlık mal için 2-3 bin lira gümrük masrafı çıkardılar. Hemde ihracat yetki belgen olmadığı için işlemde yapamazsın dediler. 800 tl lik malı gümrükte bıraktık :/
Saticiya geri gonderin deseydin ya. Hic olmazsa kargo bedeli haric mali iade etme sansin olurdu.

Saticiya geri gonderin deseydin ya. Hic olmazsa kargo bedeli haric mali iade etme sansin olurdu.
Geri iade için (yalan olmasın hatırlamıyorum) 400 dolar gibi bi ücretin olacağını duruma göre artabilir bile dendi.

Geri iade için (yalan olmasın hatırlamıyorum) 400 dolar gibi bi ücretin olacağını duruma göre artabilir bile dendi.
Hmm. Ben hem PTT ile hem de DHL ile gumruge takilan paketlerimi ucret odemeden geri gondertmistim. Seninki biraz cakallik yapmis sanki.

Hmm. Ben hem PTT ile hem de DHL ile gumruge takilan paketlerimi ucret odemeden geri gondertmistim. Seninki biraz cakallik yapmis sanki.
Sorma abi ya para gitti ona mı yanıyım. İşi mundar etti ona mı yanayım. Çakallar yapmadıkları eziyet kalmadı 3 hafta boyunca

Forum istatistikleri

Konular
128,182
Kullanıcılar
449,952
Son üye
alihan özkan

Yeni konular

Geri