Mini Cnc yaptım aşırı ısınıyor.

5v ile ben denedim ama bi süre sonra yine ısınıyor. uygun sürücü gerek tahminim.

Bunu zaten denemek için yapmıştım sistemi anlayabilmek için. şuan elimde nema 17 motrlar var onlarla
30x40 bi cnc yapma hazırlığındayım. sanırım daha çok yardıma ihtiyacım olacak şimdiden teşekkür ederim ilginiz için.
Rica ederim. Cnc hakkinda bilgim yok sadece teknik olarak sorunun kaynağını tahmin ettim. Maliyeti ne kadar oldu bunun ?

Eski CD-ROM sürücüleri bilgisayarcılardan bedava bulunuyor. Arduino UNO 50 TL CNC shield 25 TL 3 adet a4988 sürücü 45 TL kablo vs 120 TL civarı ama acelesi olmayan bunları AliExpress ten yarı fiyatına alabilir

Eski CD-ROM sürücüleri bilgisayarcılardan bedava bulunuyor. Arduino UNO 50 TL CNC shield 25 TL 3 adet a4988 sürücü 45 TL kablo vs 120 TL civarı ama acelesi olmayan bunları AliExpress ten yarı fiyatına alabilir
Proğramla nasil yapiliyo peki ?

10.1 volta ayarla güç ve yük dengesini ayarla motorlar ısınıyor olması voltajın yüksekliği mini cnc için ideal olan voltaj bu kolay gelsin

Merhaba. Grbl ayarlarınızı paylaşırsanız sevinirim. Mesafe ayarlarını bir türlü yapamıyorum.

cevaplarra bakıyorum hepsi yanlış karta 12 vdc vereceksin sürücü üzerindeki pot ayarından motor voltajını ayarlayacaksın normalde potun ortası ile gnd arasını ölç 1.7 v tur sen onu 250mA ayarlayacaksın ki motorların ısınmasın

cevaplarra bakıyorum hepsi yanlış karta 12 vdc vereceksin sürücü üzerindeki pot ayarından motor voltajını ayarlayacaksın normalde potun ortası ile gnd arasını ölç 1.7 v tur sen onu 250mA ayarlayacaksın ki motorların ısınmasın

Bu bahsettiğiniz Vref ayarı mı?

Eğer buysa bunun hesabı neye göre yapılıyor? Formülden bahsetmiyorum bahsettiğim ayar yapılırken neler referans alınıp neye göre hesap yapıldığı?

Bu konuda bilgi verirseniz sevinirim?

Forum istatistikleri

Konular
128,126
Kullanıcılar
449,839
Son üye
Qkay

Yeni konular

Geri