Mini cnc router

turgut94

Üye
Küçük işler ve pcb için yaptığım makinayı sizlerle paylaşıyorum. makina 500x350x10mm tabla alanı var. Fazla zorlayacak işler yapmayacağım için motoru küçük kullandım.Eğer yetmezse büyük motorla değiştirebilirim.Alt tablası aluminyum sigma . Şase 6mm metal 16mm indiksiyonlu miller üzerine linear rulman kullanıldı.16/5 vidalı mil kullandım z ekseninde 10mm tij kullandım ama 16/5 vidalı mille değiştürebilirim. 2-3 güne kadarda video çekmeye çalışacağım.

yan şasedeki 6mm metalleri 10mm metal olsa çok mu ağır olur ?? birde bunları laser de mi kestiriyosunuz yaklaşık maliyeti kaçı buluyor ??

10mm yapılsada olurdu Parçaları.laserle kestirdim.Malzemeleerin çoğu vardı,tahminen 700-800 e çıkar

turgut usta makina cok güzel ellerine sağlık bende lazerde kestirmeyi düşünüyordum şaseyi ama fiyatı duyunca biraz verdiğiniz fiyat 10 mm alüminyumdadamı aynı çıkar merak ediyorum

Verdiğim fiyat komple makinanın tamamı içindi.sadece laseri 50-60 liraya kestirebilirsiniz

tamam süper bir bilgi.. bildiğimiz metal yani demir aluminyumdan daha ucuz. 10mm demirden yaptırsak makine çok ağır olurmu gerçekten

turgut usta gerçekten cok saol lazer kesım hakkında adres yada firma adı verebilirmisin özelden yada buran bütün arkadaşarın yararlanabılmesı için

benim çizdiğim cnc modelinde z eksenindeki köprünün bir parçası 10mm alüminyumda 1 kilo 700gr gelirken aynı kalınlıktaki demir malzeme 4 kilo 300 gr geldi similasyonda

Laser kesim için ilk önce dxf formatında çizim yapacaksın.20-30 mm kadar belkide daha kalın demiri kesebilirler.10mm demir aluminyuma göre daha ağır gelebilir ama mukavemet bakımından çok daha sağlam olur.10mm demiri gereksiz yerlerden boşaltmalar yaparak hafifletebilirsiniz.Laser kesimciler sanayi bölgelerinde vardır.Ben istanbulda İMES veya DES sanayi sitelerinde kestiriyorum

çizimden yana problem yok Turgut Usta endüstriyel tasarım programlarının çoğunu kullanıyorum verdiğiniz bilgi için teşekkür ederim

Forum istatistikleri

Konular
128,237
Kullanıcılar
450,036
Son üye
murki

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri