mini cnc g kod çıkarma ?

elektronex

Üye
merhabalar arkadaşlar ben kendi mini cnc mi kurdum calıştırdım fakat 3 boyutlu bi şekil yada resim çıkarmak istiyorum cnc 3 eksen program olarak k-cam ı kullanıyorum örnegin bi atatürk büssü bunu tahtaya yada plastik bi mazemeye çıkarmam için gereken g kodlarını nasıl elde edebilirim teşekkürler...

Moderatör tarafında düzenlendi:
Bu iş için birçok program var.

En güzel ve basiti Vectric Photo V carve Pro.(Boşuna aramayın sakın CRACK ı yok)

onun yanısıra ARTCAM PRO 8 çok iyi ve kolay.

arkadaşlar artcam de nasıl g kodu çıkarcaz akadaşın verdiği örnekteki gibi atatürk resmini artcacama koyduk ondan sonrası hakkında bilgisi oln varsa bizimle paylaşırsa çok memnun olurum

Artcam 8 in basit bir yüz modelleme bölümü var oradan yapabilirsin.

Drug1 ile iletişime geçebilirsiniz.Kendisi tam olarak bahsettiğiniz işi yapıyor.

Evet burada amator bir eğitim videosu yayınladım bu konuyla ilgilenenler pm ile bana ulaşırlarsa yardımcı olabilirim kalitek arkadaşıma bu konuda yardımcı oluyorum

sevgili drug1, size sorum elimde tiff ve gif uzantılı çizimler var. bunları mach3 programına aktarıp cnc ile ahşap üzerinde kesim yapmak istiyorum.nasıl aktaracağım. mach3 programı yanılmıyorsam dxf uzantılı dosyaları destekliyor. nette araştırdım çevirici (convert) programları bulamadım. tiff to tiff gibi. yardımlarınızı bekliyorum.

sevgili drug1, size sorum elimde tiff ve gif uzantılı çizimler var. bunları mach3 programına aktarıp cnc ile ahşap üzerinde kesim yapmak istiyorum.nasıl aktaracağım. mach3 programı yanılmıyorsam dxf uzantılı dosyaları destekliyor. nette araştırdım çevirici (convert) programları bulamadım. tiff to tiff gibi. yardımlarınızı bekliyorum.

kuzey arkadaşım mach programı dxf desteklemez sadece g code ları destekler ve işler. ilk başta çizimi artcam pro9 veya img2cad dxf converter ile çizim haline getirmen gerekir.Google da img2cad diye aratırsan hemen bulursun. dxf çizimi artcam, vcarve gibi programlarla bıçak atarsın ve sonra g code oluşturusun. ve bunu mach3 programında açar ve cnc de işlersin.

Mach3 ile gelen Lazycam progrmaında .dxf uzantılı dosyalara g-kod üretebilirsin. Fakat profesyonel olmaz. Arkadaşların dediği gibi artcam yada diğer cam programlarında nesting (parça yerleştirme) de yapabilirsin.

Selamlar...

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,180
Kullanıcılar
449,945
Son üye
kerim2756

Yeni konular

Geri