Mikroişlemci Yardım

executers

Üye
Benim pek elektrik-elektronik bilgim yok.

http://www.youtube.com/watch?v=24zjgPpO6Bk

Bu linkteki gibi bir sistemi nasıl yapabilirim,ne bilmem gerekiyor ? Yardımlarınızı bekliyorum..

vidyo kaldırılmış diyor, nedir bu sistem siz anlatabilir misiniz?

Tüh,tam ben linki koyduktan sonra video kaldırılmış.
Ben açıklayabildiğim kadar açıklıyım;
Devre kartı üstünde tek 1 tane mikrodenetleyici yada mikroişlemci vardı,
birde görüntüye aktarmak için bi giriş/çıkış yeri vardı,
eski bir tane küçük kutu gibi televizyonlar vardı,görüntüyü onunla sağlamış.

Bunun gibi bilgisayar tarzı devreleri yapmak için neler bilmek gerekir,ben bu tarz şeylerle uğraşmak istiyorum.
Elektrik-elektronik bilgim oldukça düşük..

Kusura bakmayın ama söylediklerinizden doğru düzgün birşey anlaşılmıyor, özne biryerde yüklem başka biryerde. Anladığım şekliyle cevap verecek olursam bilgisayar tarzı devreler yapmak için en kolay yol yüksek seviyeli dilleri öğrenmektir, c vs gibi diller herşeyi sizin yerinize yapar, sizin programın kullanımını öğrenmeniz yeterlidir, böyle bir dil ve güçlü bir mikrodenetleyici ile bilgisayarın bazı işlevlerini gören devreler yapılabilir, ayrıca bu gibi işler için şuanda çok yaygınlaşan arduino diye birşey var bunu biraz araştırabilirsiniz, bunun haricinde android cihazlara program yazmayı öğrenip yine benzeri işleri yapabilirsiniz,

arkadaslar vın 7 de 64 bıtte pıcbasıc yada baska bır program calısmıyormu hex alamıyorum ben

arkadaslar vın 7 de 64 bıtte pıcbasıc yada baska bır program calısmıyormu hex alamıyorum ben
Eski bir konunun altına mesaj yazınca, bu konuya abone olmuş kişilere (genelde konuya daha önce mesaj yazmış kişilerdir) mesaj gider, sorununuzu daha fazla kişiye duyurmak için sizin konunuz ile ilgili forum başlığını bulup yeni konu açmak gerekir. (örneğin anasayfada iken sol üst tarafda yer alan Forum başlığını daha sonra açılan sayfadan ilgili forum başlığını açarak bu açılan sayfada sol üstte bulunan Yeni konu aç başlığını tıklayıp yeni konu açabilirsiniz) Bu sayede sizin konuya verdiğiniz başlıkla en sık kullanılan yeni mesajlar sayfasında sizin konunuz gözükür ve konu ile ilgili bilgisi olanlar size rahatlıkla ulaşabilir. Ben sorunuzla ilgili bildiğimi söyleyeyim. Win7 32 bit yüklü (aslında sistem 64 ama format atınca yanlışlıkla yüklenmiş) MPlab versiyon 8.53 yüklü assembler kullanıyorum problem yok. Sorununuzu fotolayıp yeni konu açabilirseniz daha net birşeyler söylenebilir.

Forum istatistikleri

Konular
128,198
Kullanıcılar
449,980
Son üye
shield325

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri