Micromaster 440 pid kontrol

berkayaga

Üye
Merhaba sayın üyeler,

Elimizde bulunan micromaster 440 sürücü ile bir fan motorunu kontrol etmek istiyorum. Bu fan bir içinden sıcak yağ geçen bir radyatöre bağlı ve biz bu yağın sıcaklığını 80 dereceye set etmek istiyoruz. Yağın sıcaklığını pt100 ile ölçüyoruz ve pt100 den gelen sinyali transmiterden geçirerek 0-10 v çevirip sürücüye giriyoruz.Ben bu kontrolü şu anda p1300 V/f ile kontrol ediyorum fakat istediğim gibi değil. Bunu yapmak için hangi parametreleri kullanmam gerekiyor ve set değerini cihaza nasıl giricem. Bu konuyla ilgilenen arkadaşlar yardımcı olursa çok sevinirim.Teşekkürler.

KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
Buna benzer bir uygulamayı bende şuanda çalıştığım şirkette devreye almaya çalışıyorum. Ben PT100 sinyalini 4-20mA olarak MM440 giriyorum. Daha önce pompa PID uygulaması yapmıştım ve gayet düzgün çalışıyor.

Öncelikle
P2200 = 1 yaparak PID parametresini aktif hale getireceksin
P756 = 0 0-10v için (2) 4-20mA için yapıcaksın analog giriş çampırı 0-10v için OFF 4-20mA için ON konumunda olucak

P2253 = 2250 aktif PI seçili
P2240 = ise senin PID set değerini gireceğin Parametre(% olarak set değerini belirlemelisin)
P2280 = P ( ben 1 olarak ayarladım)
P2285 = I ( ben 2.5 olarak ayarladım)
P2274 = D set değerlerini gireceğin parametreler. (değiştirmedim)
P2264 = 755 seçmelisin

Parametrelerdeki (0) anolog giriş 1 (1) ise anolog giriş 2 içindir buna dikkat et

Elinin altında bir tanede MM440 Parametre klavuzu olsun

P0004 = 22 seçersen sana sadece PID parametrelerini listeler.

kolay gelsin

Son düzenleme:
teşekkürler bilginx hemen devreye almaya çalışıcam,
sizin devreye almaya çalıştığınız sistem bu settings lerlemi çalışıyor yoksa bir ekleme yaptınızmı öğrenebilirmiyim??

peki, micromaster440'ın PID'sini kullanırken, PID set değerini PLC'nin analog outputundan setlemek istersek nasıl yapacağız?

Forum istatistikleri

Konular
128,213
Kullanıcılar
449,995
Son üye
osmanguney15

Yeni konular

Geri