mexxsun 1000w inverter 750w su motoru çalıştırmıyor

aykutkes

Üye
merhaba "MEXXSUN 1000-2000W 24v TAM SİNÜS İNVERTER" almıştım. 130 Ah(2x65aH) tam dolu jel aküler ile 750W RTM874 1HP santrifüj su pompası çalıştırmam gerekiyor. Motor bir tur bile atmadan çıkış 230V'dan 70V seviyesine düşüyor ve bir daha yükselmiyor. Akü gerilimi kesinlikle düşmüyor ve 25.2V seviyesinde. Güneş paneline bağlı olduğu için bu değeri gösteriyor. Sebep ne olabilir. Motoru şebekeden doğrudan çalıştırdığım zaman 3.0-3.5A seviyesinde akım çektiğini görüyorum. Yani geçekten de 750W harcıyor.

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
İnvertörünüzün gücü,demeraj akımını karşılamaz.Enaz,2,5-3 kw olması gerekir.

cevap için teşekkürler. Girşte 0.75kVar kondanstör kullansam demerajı atlatmamı sağlar mı sizce.

Denemekte yarar var.1-1,5 kvar ile.

Motor girişine seri NTC taktım. Bu yumuşak bir kalkış sağladı. NTC üzerinde 12W harcanıyor ama iş gördü. Daha sonra belki 5-10 saniye gecikmeli olarak NTC'yi devre dışı bırakan

Forum istatistikleri

Konular
128,118
Kullanıcılar
449,822
Son üye
hamidettin

Yeni konular

Geri