Metal SensÖrÜ İle Hirsiz Alarm Devresİ

hukumdar27

Üye
Merhaba arkadaşlar sizlere kendim tasarladığım yapımı çok basit ama çok etkili bir devreyi sunuyorum umarım beğenirsiniz....

Kod:
ŞİFRE: www.kontrolkalemi.com

Ekli dosyalar

• HIRSIZ ALARM DEVRESİ.rar
    8.8 KB · Görüntüleme: 571
Moderatör tarafında düzenlendi:
slm ben burada yeniyim kardes senin devreni gormek istiyorum bu sekildeki devreye cok ihtiyacım var yardımcı olursan cok sevinirim

merhaba ben bu devreyi alırken sıkıntı cıkarıyo sifre istiyo sifre ne acaba ?

merhaba ben bu devreyi alırken sıkıntı cıkarıyo sifre istiyo sifre ne acaba ?

arkadasım devren guzel ama cok ayrıntılı metal sensorun cıkıs veren ucuna bır adet role baglayıp sırenıde bu rolenın acık ucuna baglarsan daha anlayıslı ve kolay olur bırde metal sensor demır gordugunde degılde gormedıgınde cıkıs veren olursa daha guzel olur kapı kapalı oldugu surece role enerjıde olmaz. kapı acıldıgında role cıkıs verır sıren calısır.kapı kapandıgında ıse rolenın enerjısı kesılır sıren durur.. metalı gordugunde cıkıs veren metal sensor sureklı enerjı altında kalacagından omru kısalır ve yanan ısık fark edılır.ama senın devrende guzel tessekkur ederım kolay gelsın....

Bu devrede pic mi kullanıldı yoksa herhangi bir entegremi çünkü bana normal entegre ile gerekiyor ne olduğunu sölerseniz sevinirim :)

:)beğenmedım metal sensoru yerıne basit reed röle hem daha ucuz hem daha mantıklı

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,250
Kullanıcılar
450,065
Son üye
4r4wn

Yeni konular

Geri