metal halide armatür ile ilgili

unrulaz

Üye
arkadaşlar elektrik konusundan hiç anlamıyorum . internette ne kadar araştırsam da pek bişey anlayamadım ::) sorum şu olacak .250 veya 400 watt ın armatörü vs çok büyük olduğundan 2 tane 150 wattlık metal halide lambası aldım toplamda 300 watt mantığıyla . lamba ve teçhizatı tek parça olanlardan aldım. bunları kullanacağım zaman direk prize takıyorum evdeki . bilgisayar televizyon vs de aynı prize takılı . çok fazla yüklenme yapar mı . tehlikeli bi durum olabilir mi . yangın vs söz konusu mu . bazı okuduğum yazılarda prize takmanın tehlikeli olabileceğini söylüyor . elektrik vs hakkkında inanın hiç bi fikrim yok . bi problem riski varsa satın aldığım adam uyarırdı diye düşünmüştüm . şimdi de okuduğum bazı yazılar içime kurt düşürdü. ne tavsiye edersiniz . ayrıca bu lambaların uzun süre çalışmaları bi risk oluşturur mu . yanmaları arızalanmaları sorun değil . yangın vs gibi büyük sorunlar yaratır mı . tşklr
-------------------------------------------------------------------------------
ayrıca elektrik tüketimini de merak ediyorum . çok fazla elektrik yakıyorlar mı

arka arkaya mesaj yazmak yasaktır.
Düzenleme:
korkmaz_design

arkadşım prizden alman biraz mantıksız değilmi devamlı burda kullancaksan koy oraya bir 2 li sigorta kutusu içinede 2 tane 10 amper sigorta sigortaları anahtar gibi kullan yok ben illa prizden kullanacam dersen prizdeki kablo kesiti 2,5 luktan aşağı ve sigortanın 16 amperden küçük olmasın hem sen bunu fişli yapacaksın mecbur tak çıkar prizin ayaklarını gevşeltirsin bi zaman sonra gevşeklikten yangın bile çıkartırsın....

--------------------------------------------------------------------
400w metal halide armatür saatte 400w yakar
şu an ki kw fiyatına bakman lazım

arka arkaya mesaj yazmak yasaktır
Düzenleme:
korkmaz_design

cillop çok teşekkür sigorta kutusu alıyım ben en iyisi . son sorumda abi bu sigorta kutusunu satın aldığım yerden getirip direk kurabilir miyim bağlantı vs gibi şeyleri kendim veya bu işten anlayan birinin mi yapması gerekiyor . bi de tahmini fiyatı ne kadardır talebe adamız ;D iyi geceler

unrulaz merhaba,belki sorunu çözmüşsündür ama ben yinede bi yardımcı olmaz istedim :)sen değilde anlayan birisine bağlatsan daha iyi olur bence,çünki o lambalar ateşlemeli olduğu için biraz demeraj tarzı akım çekerler.sigorta kutusu ve sigortaların maliyetide en iyi en fazla 15 ytl tutar..Hadi kolay gelsin

aldığın lamba yb sodyum buharlı metal halide de olabilir şayet öyle ise direk takamazsın, balast ve ateşleyici gerekir. DİKKAT !!!

Forum istatistikleri

Konular
128,212
Kullanıcılar
449,991
Son üye
multiroots

Yeni konular

Geri