metal ayarlı tip bobin uzerindeki degerler neyi ifade ediyor

burakvara

Üye
merhaba arlkadaslar su ayarli metak tipteki bobinlerin uzerinde yazandegerler nedir yani bobin kaç H henrylik tir yardimlariniz icin tessekkurler.

Resimleyerek örnekleseydiniz ben tam olarak neyi sorduğunuzu anlayamadım. Örnek bir parçanın resmini eklerseniz daha kolay yardımcı oluruz.

Resimleyerek örnekleseydiniz ben tam olarak neyi sorduğunuzu anlayamadım. Örnek bir parçanın resmini eklerseniz daha kolay yardımcı oluruz.

merhaba devrede gorunen metal kaplı TRF yazan ve devre elemanini kastediyorum yardimlariniz icin cok tesekkurler.
P0330_070714.jpg

merhaba devrede gorunen metal kaplı TRF yazan ve devre elemanini kastediyorum bunlarla bir rlc devresi kurmayı dusunuyorum RF dalga ile ses iletimi birde sadece kristal osilatorle yapılabilirmi bu RF dalga uretimi yani modülasyon işlemi yardimlariniz icin cok tesekkurler.

Ekli dosyayı görüntüle 18583

Ayarlı ferit nüveli bobin bunlar.. Radyo frekans işlerinde kullanılıyor. dışının metal olması dış etkenlerden etkilenmemesi için.

RF frekans ile ses iletimi derken hangi frekans aralığında olduğunu söylerseniz ve güç olarak ne düşündüğünüzü söylerseniz bilgim dahilinde önerilerde bulunabilirim. Bu bobinler çok düşük değerli ve nüve hareketi ile değeri ayarlanabilir bobinler. Kaç henri olduğunu bilmiyorum.

rf ile ilgileniyorsanız pll kilitlemeli osilatörleri incelemenizi öneririm. Çok daha stabil frekans kayması olmadan ondalıklı hassasiyette ayar yapabilirsiniz. Siz frekans aralığınızı verin ben ona göre cevap yazayım.

Forum istatistikleri

Konular
128,179
Kullanıcılar
449,943
Son üye
Ali4129

Yeni konular

Geri