Mesken Voltaj Sınırı Nedir?

Bu kadar oynak gerilim seviyeleri var ise büyük ihtimal günün belli saatlerinde trafo için külliyetli yükler devreye girip çıkıyor. Bu yüklerin devreden çıkması ile hatta düşen gerilim kaybolunca tekrar gerilim yükseliyor. Günün bütün saatlerine yayılan bir kontrol yapın bence .

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
İşletmeciye faz değişim talebi yapılabilir. Fazlardaki yükler dengesiz ve size gelen fazda aşırı yük olabilir. Benim köyde de 1km trafo mesafesinde son abone olarak akşam saatlerinde gerilim 200 volt'lara kadar düşüyor. İşletmeciye arıza kaydı bıraktım, durumu anlattım henüz bir gelişme yok. Araç şarjı (şarj cihazından da kaynaklı olabilir) düşük voktajda şarjı durduruyor. Gün ortası sorun olmuyor.

Merhabalar 1 haftadır elektrik voltajı takip ediyorum günde 3-4 defa eve 250v üzeri elektrik geliyor. Voltaj koruma rölesi 250v ayarlı olduğundan elektriği kesip duruyor. Meskende eve gelen voltajda üst sınır var mı? Şikayette bulunucam ona göre. Temin 256v geldi kesti röle bu rakamlar elektronik cihazlar için yüksek geliyor bana göre 220-240v arası olmalı geliyor.
Bunu ilgili elektrik kurumuna telefon ile sormalısın.Gerekirse gelirler düzeltirler.
NOT: Alo 186 elektrik ile ilgili soru cevap yardım numarasıdır.
Diğer konu ideal volt evde(regulator 160-250 volt arası)olarak okumuştum.15 kVA regülatör alabilirsen voltaj dalgalarından korur...Bu sigortadan sonra bağlanır.
Not:DDüzeltme yaptım!

Son düzenleme:
Bunu ilgili elektrik kurumuna telefon ile sormalısın.Gerekirse gelirler düzeltirler.
Diğer konu ideal volt evde 160-250 volt arası olarak okumuştum.15 kVA regülatör alabilirsen voltaj dalgalarından korur...Bu sigortadan sonra bağlanır.

İpe dizmeye ! devam.:mad:

Diğer konu ideal volt evde 160-250 volt arası olarak okumuştum.15 kVA regülatör alabilirsen voltaj dalgalarından korur...Bu sigortadan sonra bağlanır.

dikmediğin bi leylek kalmıştı bu meseleye de el atman iyi oldu orhan abi 👏

dikmediğin bi leylek kalmıştı bu meseleye de el atman iyi oldu orhan abi 👏
Ben TV regülatörü kullanmıştım koruyordu bu konuda bilgim var...Fakat yanlis yazdim,regulator 160-250 volt olarak düzelttim.ORHAN
Nereden okuduysanız yanlış okumuşsunuz. 5 nolu iletiye bakarsanız ekte değerlerin nasıl olması gerektiği yazıyor.
Okuduğum yer bilgi veren elektrik sitesi, şimdi fırın elektrikli soba şofben vb.derken 10 kVA az gelir!
230 + %10 / 230- %15 tedarikçi voltaj sınırlarıdır.
Buradan sorun olmaz anlaşılıyor,doğru mu?
Sağolun dikkate alıcam, kontrol edicem. Voltaj regülatörü uygun olsa 10kv alıcam bunlarla uğraşmak yerine ama fiyatlar çok geliyor.
Evde fırın şofben elektrikli soba klima vb. varsa 10 kVa az gelir,15 kVA uygun anlaşılıyor.Kullanacağına göre seçilir...

Son düzenleme:
Nasrettin hoca zaman yolcusu diye çizgi film var . Burada da ORHAN usta zaman yolculuğu yapıyor...

Forum istatistikleri

Konular
128,214
Kullanıcılar
449,995
Son üye
osmanguney15

Yeni konular

Geri