Merkezi Uydu İle Çalışmayan Tv

kaygısız

Usta Üye
Eski oturduğum binada uydu anteni ile çalışan dahili uydu alıcılı televizyonum yeni binadaki merkezi uydu sistemi ile sorunlu çalışıyor. İlginç bir durum, anteni televizyona direk takarsam yayın almıyor. Sorunu araştırırken eski alıcıya girip ordan skart bağlantısı yapınca yayını aldığını gördüm. Denemek için eski alıcının lnb çıkışını televizyonun lnb girişine bağlayınca bu sefer dahili uydu alıcısı çalışmaya başladı. Şu anda mecburen harici uydu alıcısınıda mecburen çalıştırıyorum. Yatay yayınlı kanalı seyretmek istediğimde eski alıcıda yatay kanala geçmek zorunda kalıyorum. Televizyonda bir ayarmı var bulamadım vestelin yan markalarından biri. Başına gelen varmı nasıl sorun çözülebilir.

tv marka model ..? Benim samsung da başıma geldi ayarlardan düzelmişti.

Akşama denerim inşallah. Ayarlarda diseqc seçimini yapmamış olabilirim. İlk videoda farkettim inşallah odur da çözülür.

Merkezi uydu sisteminde 3-4 tane olabilen çanakların ortak bağlandığı disecq'in bağlantı konumu çok yanlış olarak seçildiğinde veya o anki mevcut konumu yanlış olarak ayarlandığında, örneğin normal balkondan gelen tek çanağa göre (disecq kapalı ayarda iken) mevcut disecq ayarıyla seçilmiş bulunduğunda bu durumda kanallara hiç ulaşamıyorsunuz. Evdeki merkezi sistemimde disecq ayarları seçimini denemek amaçlı yaptığımda ayni durumla karşılaşmıştım, bu durumda kanallardan bir görüntü (sinyal) gelememesi çok doğrudur. Kolay gelsin.

Forum istatistikleri

Konular
127,966
Kullanıcılar
449,612
Son üye
esperran

Yeni konular

Geri