Merkezi Sistem Yardım

ömer_913

Üye
  • mrb arkadaşlar merkezi sistem market soğutucu reyonlarından sütlük evapı expansin a yakın olan değilde uzak tarafı sürekli buzlanma yapıyor.onca çabama rağmen daklga geçiyo resmen.1:eek: bölgeye üfleyen fan 2:drenaj gideri 3:expansion valf 4:eek: bölgeye konan ürün de yer değişikliği 5:dijital ve sensörü hatta evap sensörü o bölgeye taktım 6:daha yapacak bişey bulamadım allah aşkına siz söyleyin bundan sonrakileri​

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
güzel kardeşim boru tesisatını kontrol et kaç modül dolap var bilmiyorum ama dolapların birinin akışının diğerini engellememesi gerekir buda ne demektir boru giriş çıkışlarının düzgün yapılması (yağ cebi , ters sifon dönüş için gibi....) evapta dönüş hattında yağ cebi yoksa yağ birikmiştir o yağı ordan alman gerekir soğutma verimide alamazsın...........

ustam bu dolap en son hatta bulunuyor.4 yıldır sorun yoktu yeni peydah oldu.sistemde 3 adet 7 hp bitzer var.imal eden mazlemeden kaçmış iki ayrı expansion lı evap a tek dijital tek selenoid koymuş ben birer dijital ve selenoid ekledim fakat drayer ilave etmedim yetiyordu.drayer giriş çıkış sıcaklıklarını kontrol ediyorum sıkıntı göremedim.valflerde güzel püskürtüyo rejime giriyor kontrol ettim.yağ birikmiş olabilir belki evapı sökmeden yağı nasıl alırız azotla mümkün mü.

güzel kardeşim biraz uğraşacan ama expansion valfi yerinden sök gelen likit hattını direk distiribütöre bağla evaporatörü likitle süpür birde expansion valf dıştan dengelimi değilse dolaplara dıştan degeli valf tak

sistemin gazı nasıl kardeşim gaza bak eğer sisteminde gazeksikliği varsa basması gerektiğinden fazla yağ kaçırırsın ve eksik gazla yağı geri çevirmen zorlaşır boru tesitın düzgünmü merkezi sitemde yağı çevirmek için kompressörleri manuel çalıştır eğer yağ dönüşü yok veya zayıfsa sisteme gaz ilavesi yap ve öyle dene

ilginiz için teşekkür ederim.defrost u 2 saatte 30 dak.yaptım. idare edicez böyle sezon bitince komple Bakım yapıcam.kartuş drayer yağ değişicem gaz ınıda değişicem 2 ayda bi 13 kilo gaz alıyordu.her defasında farklı yerlerden kaçak onardım gazındanda kıllandım açıkcası verim çok düşük eskiye nazaran.evapları söküp azotla süpürüp genleşme valflerinide kaynklı takıcam sinirilendim.

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,257
Kullanıcılar
450,082
Son üye
halefly

Yeni konular

Geri