merdiven otomatigiyle zili aynı butonda nasıl çılıştırırım

kurul

Üye
merdiven otomatigiyle zili aynı butonda nasıl çılıştırırım

biz zamanında zile 12 voltluk küçüç bir röle koymuştuk zile bastığın gibi kapı otomatiğide çalışıyor. sonra apartmanın diğer sakinleride kullanmaya başladılar :D sonra da güvenlik açısından tehlikeli olacağını düşünerek sökmüştüm... zile bas kapı açılsın sonra içerde ne istiyosan yap...

en basitide bu heralde...

saygılarımla...

teşekkür ederim fakat benim istedigim kapı otomatigi degil merdiven otomatigiyle olması gerek

merdiven otomatigin de zamanlama devresi var ikisinide bir butondan bi türlü çalıştıramadım çalıştırdıgım zaman ise zil sürekli devrede kalıyo örnegin: merdiven otomatigi 1 dakika çalışacaksa zilde bir dakika çalışıyor bunu ortadan kaldırmam gerek

Moderatör tarafında düzenlendi:
Sn kurul zil devresi 12 v zil devresine 12 voltluk bir röle bağlayın rölenin no kontağındanda merdiven otm. Lit butonun uçlarını bağlayın zil basılan süre kadar çalışacak merdiven otomatiğide ayarlanan süre kadar çalışacak bu sizin işinizi görür

çok teşekkür ederim yardımlarınız için

Sn kurul zil devresi 12 v zil devresine 12 voltluk bir röle bağlayın rölenin no kontağındanda merdiven otm. Lit butonun uçlarını bağlayın zil basılan süre kadar çalışacak merdiven otomatiğide ayarlanan süre kadar çalışacak bu sizin işinizi görür

rölenin bobin uclarını nereye bağlıyacam peki ??

Moderatör tarafında düzenlendi:
rölenin bobin ucunun -(0) voltajını tesisatta kullanılan mevcut zil trafosunun (0)çıkışından artı çıkışınıda zil butonunun dönüşünden

teşekkür ederim yardımlarınız için bu işime çok yarayacak

Forum istatistikleri

Konular
128,180
Kullanıcılar
449,946
Son üye
kerim2756

Yeni konular

Geri