Bina zil tesisatı

Sahin0397

Üye
IMG_3058.jpeg
IMG_3059.jpeg

IMG_3057.jpeg

Merhaba binada 23 daire bulunuyor diğer
katların zilleri Problemsiz birşekilde çalışıyor.
Ben daire 21 de kalıyorum benim zilim ne aşağıdan nede kapıdaki zil anahtarından çalışmıyor.

bulunduğum daire dubleks üst katta da aynı diafon var onu söküp aşağı taktığımdada yine çalışan birşey olmadı, aşağıdan 9 damarlı Kablo gelmiş 1 tanesi bağlı oda diafon daki zil yazan yere.
yardımcı olabilecek varmı acaba?

50040 nade ana santral
nd500101 daire içinde kullanılan diafon model

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Sizin daire içindeki şube bağlantı kablosunun herbiri ayrı renkte olmalı.. sizinki öyle değil galiba..

Sizin daire içindeki şube bağlantı kablosunun herbiri ayrı renkte olmalı.. sizinki öyle değil galiba..
IMG_3104.jpeg

Yukarıdaki kablodan tek damar kullanılmış evet farklı farklı renkleri pek yok
Diafona gelen toplam Kablo adeti 2 diğeri de bu şekilde

farklı renklerde,anladığım kadarıyla bu Kablo paralel bağlı şekilde aşağı iniyor kart beslemesi kapı açma bobini vs. gibi ama bu kabloyu takip edip bulamadım bina içinde nereye gizlediyseler :)

.. diyafon çalışıyorsa hoparlör sağlamdır..
.. nade sitesinden sizin santralın bağlantı şemasını indirip renkleri bir kontrol edin.. ayrıca daire önündeki zil butonuna bakın.. ucu ayrılmış olabilir.. ama aşağıdanda çalışmıyor diyorsunuz.. dış kapıdaki panelden gelen kablo ile santralden gelen zil kablolarının bulunduğu ortak bir noktada sorun var gibi..
olmadı mecbur servis çağıracaksınız..

.. diyafon çalışıyorsa hoparlör sağlamdır..
.. nade sitesinden sizin santralın bağlantı şemasını indirip renkleri bir kontrol edin.. ayrıca daire önündeki zil butonuna bakın.. ucu ayrılmış olabilir.. ama aşağıdanda çalışmıyor diyorsunuz.. dış kapıdaki panelden gelen kablo ile santralden gelen zil kablolarının bulunduğu ortak bir noktada sorun var gibi..
olmadı mecbur servis çağıracaksınız..
Aşağıdan zil butonuna basınca hiçbir tepki yok zil falan çalmıyor yani buradan kapı aça bastığımızdada hiçbir şey olmuyor.

Dediğiniz kapı önündeki buton direkt karttaki zile geliyor bağlı yani.
İnternette ki bağlantı şemasına göre 4 te bağlı olan renk bizim dairede bağlı değil. Tuhaf bir şekilde bina içinde bunların bağlandığı ortak noktayı bulamıyorum.
IMG_3105.png

Ekli dosyayı görüntüle 103748Ekli dosyayı görüntüle 103749

Ekli dosyayı görüntüle 103747

Merhaba binada 23 daire bulunuyor diğer
katların zilleri Problemsiz birşekilde çalışıyor.
Ben daire 21 de kalıyorum benim zilim ne aşağıdan nede kapıdaki zil anahtarından çalışmıyor.

bulunduğum daire dubleks üst katta da aynı diafon var onu söküp aşağı taktığımdada yine çalışan birşey olmadı, aşağıdan 9 damarlı Kablo gelmiş 1 tanesi bağlı oda diafon daki zil yazan yere.
yardımcı olabilecek varmı acaba?

50040 nade ana santral
nd500101 daire içinde kullanılan diafon model

Ekli dosyalar

• Screenshot_20231211-204635.png
    Screenshot_20231211-204635.png
    406.4 KB · Görüntüleme: 16
Teşekkür ederim buradaki uçlarda birşey ölçmek geliyor aklıma ama hangi sayı veya hangi rakam ney nedir bulamadığım için ilerleme kaydedemiyorum.

.. 3 numara beyaz kablo klemense bağlı değil mi.. boşta gibi sanki..

Forum istatistikleri

Konular
128,191
Kullanıcılar
449,964
Son üye
lelaxi

Yeni konular

Geri