Merdiven aydınlatması için LÜTFEN YARDIM!!!

efendim cevabınız için hepinize ayrı ayrı teşekkür ederim.sanırım sorun led ampüllerde.çünkü evet sensöre uygun olmasa da tasarruf ampüllerinde aynı sorun yoktu diye hatırlıyorum ben.yani tasarruf ampülü sensöre dayanmıyor bunu biliyorum ama böyle de sigorta attırmıyordu.peki ustalar aslında led ampüllerin bunu yapmaması lazım.yani led ampüllerin böyle birşey yapma olasılığı var mı?şimdi arka bahçede karanlık bir alan var.oraya da gece hırsız ihtimaline karşı sensörlü lamba takacağım ama o projektör olacak.elektrik tasarrufu için halogen ampüllü yerine onu led projektör düşünmüştüm ama vaz mı geçeyim acaba diye düşünmeye başladım şimdiden.kısacası size şunu sormak istiyorum.led ampül acaba bu sorunu çıkarır mı?çünkü hepsini tekrar değiştirmek çok zor geliyor da:)

bu arada ampüller şunlardan:led ampul - Google'da Ara

spot şeklinde olanlar ise:led ampul - Google'da Ara
baktım ampullere ama cın malı gıbı duruyo genelde arıza halınde sgorta attırır bunlar az öncede oyle bı arızadan geldım ampul kısa devre olmuş sgortayı attırıyodu tercız sıze kalmış yapacak bişey yok

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
sızın cözümünüz ne yönde saygılar
YOOOO... Ümit ustam senin dediğin olaya ben de katılıyorum..Sen dedin ya ampülde sıkıntı olabilir..Katılıyorum sana..Arkadaş diyor ki genel olarak led ampül kısadevreye sebep olur mu?Genel olarak konuşmuş...Yoksa bir ampülde sorun varsa led de olsa tasaruflu da olsa sarı ampülde olsa sigortayı attırır..ramazanlık seni iyi etkilemiş ustam...saygılar ustam...

Bu ledlerin içinde kondansatör devresi falan varsa ve ledler yanınca aşırı akım çekip sigortayı açtırıyor olabilirmi acaba ?

220v led ampullerin içerisinde anlayacağınız sekilde söyleyim; trafolar vardır genelde bunlar arizalanir.ama siz 12v olarak kullanabilseydiniz böyle bir sıkıntı olmazdı.simdi arka bahçeye led projektör dediniz.projektörlerin içerisinde gene trafolar var ama normal ampul veya led spot ampullerdeki gibi bir sorunu olmuyor.5 sene önce taktiğimiz projektörlerin şimdiye kadar arizalanmasi olmadı.yanliz size öncedende söylemiştim sensörlerin zaman ayarını uzun ayarlayın yoksa cok fazla açılıp kapanırsa ömrü kısalır.

220v led ampullerin içerisinde anlayacağınız sekilde söyleyim; trafolar vardır genelde bunlar arizalanir.ama siz 12v olarak kullanabilseydiniz böyle bir sıkıntı olmazdı.simdi arka bahçeye led projektör dediniz.projektörlerin içerisinde gene trafolar var ama normal ampul veya led spot ampullerdeki gibi bir sorunu olmuyor.5 sene önce taktiğimiz projektörlerin şimdiye kadar arizalanmasi olmadı.yanliz size öncedende söylemiştim sensörlerin zaman ayarını uzun ayarlayın yoksa cok fazla açılıp kapanırsa ömrü kısalır.

Bu trafolar sargılı şekilde mi ? yoksa elektronik trafo mu acaba ? bir de ledlerde kapanıp açılma durumu var mı ki ?

Saygılar...

220V led ampullerin içerisinde elektronik trafo var.yurtdisinda yaşadığım için Türkiye'de nasıl dediklerini bilmiyorum ama driwer mı Almanca dreiwer diyorlar.türkiyedeki led piyasasında bulunan ledler Çin'in en en ucuz maal ettigi malzemeler.tabiki kalitelileride var ama poyasada kolay kolay bulunmuyor.kapanip açma derken anahtar ile çalıştırmayı kastettim.bir normal ampulü bile devamlı kapatıp acarsa cok daha çabuk patlar.benim tavsiyem led kullanırken 12v veya 24v ledler.led alırken trafo maliyetini cok görenler 220v alıyor daha sonradan cok daha maaliyetli oluyor.türkiyedeki toptancı arkadaslarimada anlatıyorum ama müşteriler her zaman fiyata bakıyor diyorlar.birde 220v ledlerin soğutması düzgün olmayincada aynı problemi yapar.

öncelikle ilgisi için herkese çok teşekkür ederim.ramazan sebebiyle ve de yoğunluk sebebiyle uzun süredir nete giremediğim için şimdi yazıyorum kusura bakmayınız.bu vesileyle herkesin geçmiş bayramı mübarek olsun...
efendim sorunu çözmüş bulunmaktayım.ben gibi sorunu olanlara belki yararım olabilir diye sorunun kaynağını da yazmak istiyorum.sigorta atma sorunu malesef ufak ledlerden meydana gelen 220 led ampülden meydana gelmekteymiş.içindeki mantar ledlerin birkaç tanesi sönmüş,diğerleri ise yanmaya devam ediyordu ama sanıyorum sönenler sigortanın atmasına sebep oluyormuş.led ampülü normal akkor ampülle değiştirince sorun ortadan kalktı.şimdi pahalı ama kalteli led ampül takarak deneyeceğim bir de.cevap yazan herkese teşekkür ederim.
son olarak birşey daha sormak isterim siz değerli ustalara efendim;evin arkasındaki karanlık sağır bölge için arka kısma 150 watt halogen projektörden aldım bir adet ve de hırsız ihtimaline karşı bunu da sensörlü olarak kullanacağız.elimde çok fazla kaliteli 0,75 kablo var.ama bu lambanın bağlantılarını 0,75 kablo ile yapsam kaldırır mı?birçok elektrikçi kaldırır yapabilirsin biz yaptık bir sorun olmadı dedi ama emin olamadım artık sorun çıkmasından bıktığım için bir de sizlere sormak istedim.saygılar...

selam,
sizin sorulariniz devam ettikce ve biz size cevap verdikce anlasilan komple binanin tesisatini elektrikcilere sora sora kendiniz yapicaksiniz.onu bunu nasil olur diye soracaginiza bir elektrikciye gidin ve hem yorulmazsiniz Hemde birsey oldugunda sorumluluk elektrikcide olur.maddi durumunuz yuksada evinizde mum yakin.masrafsiz olur!

selam,
sizin sorulariniz devam ettikce ve biz size cevap verdikce anlasilan komple binanin tesisatini elektrikcilere sora sora kendiniz yapicaksiniz.onu bunu nasil olur diye soracaginiza bir elektrikciye gidin ve hem yorulmazsiniz Hemde birsey oldugunda sorumluluk elektrikcide olur.maddi durumunuz yuksada evinizde mum yakin.masrafsiz olur!

yazdıklarınızdan,yeni bir binanın elektrik tesisatını döşemeye çalışan ama hiçbir şey bilmediği halde sizin bilgilerinizle bunu yaparak para kazanmaya çalışan elektrik çırağına emir veren kibirli bir usta görüntüsü anlaşılıyor.kusura bakmayın ama yeni okuyan biri yazdığınızdan bunu anlayacak.burası bir paylaşım platformu değil mi?ayrıca bu konular bir mesleği yeniden öğrenip bundan çıkar-maddi kazanç sağlamaya yarayan amanda aman,hiçkimsenin bilemediği konular değil böbürlenmeyin öyle?nedir bu tavırlar böyle?küçük dağları ben yarattım edasıyla cevap vereceğinize hiç cevap vermeyebilirdiniz.ya da forum kurallarına aykırı ise bu durum daha nazik olabilirdiniz.kusura bakmayın ama sanırım karşınızda cahil biri var sanıyorsunuz.en az siz kadar biraz da ben bilmişlik taslayayım olmaz mı?benim üye olduğum tek forum değil burası elbette.benim de uzmanlık alanım olan birçok foruma üyeyim ve paylaşılabilecek olan bütün bilgileri diğer sorunu olan insanlarla paylaşıyorum.insanlık da bunu gerektirir ve bu tür forumlar da bildiğim kadarıyla bunun için kurulmuştur.ne yani burada insanlar değişik birçok konuda birbirlerine birşeyler sorarak binaların elektrik tesisatı döşeme işi mi öğreniyorlar acaba?bu kadar basit mi elektirkçilik dediğiniz bu meslek?en kibarcasıyla teessüflerimi iletiyorum size.bilgilerinize kendinize saklayın o halde ki buradaki üyeliğinizi silin o halde.yazık çok yazık...çok güzel bir yaklaşım tarzınız var helal olsun size!!!!.insan bunu yazmadan önce benim bulamadığım ama sonradan bulduğum bir sorun için canla başla çözüm yolları sunan diğer arkadaşların yazdıklarını okur ve örnek alırdı hiç değilse...siz hariç hepsine teşekkür ediyorum teker teker...bu sorunları giderecek elektrikçiye verecek kadar param var çok şükür ama sizin bahsettiğiniz o elektrikçiler ne yazık ki bu sorunu bulamadı ki buraya yazarak paylaşımcı arkadaşlara açtım konuyu ve de çözümü yine ben buldum.belki de siz kadar çıkarcı olamayan paylaşımcı insanların sayesinde olmuştur bu ne dersiniz???bilmem anlatabildim mi?vesile olan herkesten Allah razı olsun.maddi durumum yoksa mum yakacakmışım.demek ki siz bu zihniyetle sizden yardım isteyen birine ekmeğin yoksa açlıktan geber daha masrafsız olur diye fikir vereceksiniz o da güzel.insanlığın geldiği yerle zihniyetinizi bir karşılaştırın bakalım bir fark bulabilecek misiniz?

Forum istatistikleri

Konular
128,179
Kullanıcılar
449,942
Son üye
Nzmtekin

Yeni konular

Geri