MASAUSTU YARDIM

ugur usta

Uzman Üye
arkadslar bılgısayarımın masaustu donuyor hıcbır masaustu oyelerını kullanamıyorum acaba neden oluyor

işletim sisteminizi kullandığınız antivirüsü ve sistem özelliklerini yazarsanız yardımcı olabilceğimi düşünüyorum.ama büyük bi ihtimalle explorer.exe dosyasına virüs girmiştir yada zarar görmüştür.

bu tip arızalar genelde format istiyorum arızalarıdır size lazım olmayan programları ekle kaldırdın kaldırın , viris taraması yaptırın, disk birlestiriciyi kullanın veya sistem geri yukleden sistemi belli baska bir tarihe geri yukleyin olmadı format atın

avg kullanıyorum ısletım sıstemıyle alakalı bır durummudur vısta home basıc kullanıyorum ama degıstırmeyı dusunuyorum wın 7 ultımet karar kıldım ama xp ye cevırcem onunda suruculerınde sıkıntı var

ilk önce size önemli verilerinizi yedekledikten sonra format atmanızı öneririm.eğer formattan sonrada aynı hatayı yaparsa o zaman siz hatayı donanımsal olarak aramalısınız.ram veya harddisk bozulmuş olabilir. ama ilk önce format.

slm bana kalırsa en son format a baş vur biraz sorunların üzerine giderim demi
sana bir program önericem birde sen antivirüs ne kullanıyorsun bana yazarsan sana daha ii yardımcı olcam .
combofix adlı programı indir çalıştır tabi çalıştırmadan önce kullanmış oldugun anti virüs programıdı kaldır olurmu . sonuçlarını bekliyorum iyi çalışmalar .

slm bana kalırsa en son format a baş vur biraz sorunların üzerine giderim demi
sana bir program önericem birde sen antivirüs ne kullanıyorsun bana yazarsan sana daha ii yardımcı olcam .
combofix adlı programı indir çalıştır tabi çalıştırmadan önce kullanmış oldugun anti virüs programıdı kaldır olurmu . sonuçlarını bekliyorum iyi çalışmalar .

hocam combofix tek başına yeterli gelmez.Kurulup varsa bir şey temizlendikten sonra tekrar bulaşmaması için usb guard da kurulması lazım yoksa usb bellekten tekrar gelmesi muhtemel.
Virüsler çok çeşitli olduğundan uğraşmak istemiyorsan bence win 7 ultimate kur.İlaçlı hali zaten çoğu yerde mevcut.Ethernet kartının driverini formattan önce yedekle istersen.win 7 kurulumunu yaptıktan sonra lisanslı hale getirip güncelleme yaptığında tüm driverlarını bulup günceller.(Sadece kart okuyucunu güncelleyemeyebilir belki onuda anakartın cd sinden kurabilirsin)

hocam combofix tek başına yeterli gelmez.Kurulup varsa bir şey temizlendikten sonra tekrar bulaşmaması için usb guard da kurulması lazım yoksa usb bellekten tekrar gelmesi muhtemel.
Virüsler çok çeşitli olduğundan uğraşmak istemiyorsan bence win 7 ultimate kur.İlaçlı hali zaten çoğu yerde mevcut.Ethernet kartının driverini formattan önce yedekle istersen.win 7 kurulumunu yaptıktan sonra lisanslı hale getirip güncelleme yaptığında tüm driverlarını bulup günceller.(Sadece kart okuyucunu güncelleyemeyebilir belki onuda anakartın cd sinden kurabilirsin)

slm tek başına yeterli olmadıgını biliyorum benim ilk aşamam ondan başlıyarak bir kaç program kullanarak işlemimi tamamlıyorum bir de arkadaşdan virüsprogramı ne kullanıyorsun diye sormuştum daha cevap yazmamış neyse demek istedigim bir kaç program denemek istemiyorsa arkadaş. yener 74 arkadaşın dediginide yaparsın yeni sürüm atarsın pc eski haline döner . iyi çalışmalar herkeze.

Forum istatistikleri

Konular
128,222
Kullanıcılar
450,009
Son üye
onur yıldız71

Yeni konular

Geri