Anakart arizasi yardim

Iyi gunler ustalarim geçen hafta arizalanan masaustu bilgisayarimin anakartinda ariza sebebeini buldum işlemci etrafinda bulunan paralel bagli mosfetler yanmis internette arqttigimda bu mosfetler ile ilgili datasheet hariç hiç bir bilgi satin alacagim yeri bulamadim bu durumda ne yapmam gerekiyor yardimlariniz icin tesekkurler mosfetin datasheeti ; https://www.alldatasheet.com/datasheet-pdf/pdf/1132211/SINOPWER/APM2558N.html

Ekli dosyalar

• Screenshot_20211216-091735_Gallery.jpg
    Screenshot_20211216-091735_Gallery.jpg
    222.6 KB · Görüntüleme: 18
25 volt 60 amper başka bir smd takabilirsin artı değerde % 30 a kadar zorlayabilirsin yani büyüklük değeri olarak. volt amper

25 volt 60 amper başka bir smd takabilirsin artı değerde % 30 a kadar zorlayabilirsin yani büyüklük değeri olarak. volt amper
Muadil olarak onerin varmi ustam n kanal oldugu belli ama işlemci oldugu için riske atmak istemiyorum goturdugum pc tamircileri guney koprusu yanik diyor cikiyor isin icinden ama guney koprusunu olctum kisa devre yok

Muadil olarak onerin varmi ustam n kanal oldugu belli ama işlemci oldugu için riske atmak istemiyorum goturdugum pc tamircileri guney koprusu yanik diyor cikiyor isin icinden ama guney koprusunu olctum kisa devre yok
ben kart tamircisiyim, google amcaya sor bir kaç tane bulursun datasheetlerini karşılaştır frekansına ve voltaj dalgalanmasına bak. zaten ölmüş bir kart uydurursan yaşar. fabrikalar bu işleri yaparken kendi parçalarının satışını yaptırmıyorlar

ben kart tamircisiyim, google amcaya sor bir kaç tane bulursun datasheetlerini karşılaştır frekansına ve voltaj dalgalanmasına bak. zaten ölmüş bir kart uydurursan yaşar. fabrikalar bu işleri yaparken kendi parçalarının satışını yaptırmıyorlar
Yardimin icin cok tesekkur ediyorum abi anakarti tamir ettim ayni model pinleri bozuk anakart satin aldim cok cuzi bir miktarda tahmin ettigim gibi paralel baglı mosfetlerden birisi kisa devreye dusmus islemci beslemesi ne tetik gonderince power supply koruma moduna aldigi icin pc tetikleyip enerji gonderemiyordu çok sukur mosfet ve kristal osilatörü degistirince pc acildi
hurda anakarttan sök kırılmış,miladı doldu diye atılan...
Dediğiniz gibi yaptim sizlerede tesekkur ediyorum yardimlariniz icin 1200 liraydi anakarrin sifiri 60 liraya aldigimiz anakartin icinden cikardigim ayni model numara mosfetleri istasyon ile lehimlerini yaptim kristal osilatorude degistirince calisti anakart

Forum istatistikleri

Konular
128,100
Kullanıcılar
449,800
Son üye
bukurt

Yeni konular

Geri