margherita2000 arızası

mcdincer

Üye
Selamlar,

Margherita2000 bir çamaşır makinem var.

Problemini kısaca anlatayım. Alet çalıştırmaya başalyınca normal çalışıyor. fakat otomatik yerinde duruyor hiç ilerlemiyor. elimizle ilerlettiğimizde sonunakadar makine yıkıyor. makinede birşey farkettim. oda hiç suyu ısıtmadığı.
rezistansı ölçtüm rezistans sağlam.
daha sonra termostat ayar düğmesini ölçtüm oda sağlam. rezistansa hiç elektrik gelmiyor.
daha sonra servis çağırdım. servis dediki motor arızalı değişmesi lazım.

bu bana hiç mantıklı gelmedi. çünkü makine el ile otomatiği ilerlettiğinizde ısıtma hariç fonksiyonlarını yerine getiriyor.

butür bir arızı ile karşılaşan arkadaş oldumu .

teşekkürler.

Kartınızın üzerindeki ısıtma rolesinin bir ayagı soguk lehim (fena temas) role değişimi tavsiye olunur ama değişmesede çalışır.

teşekkürler bir kontrol edeyim sonucu bildiririm.

makinada suda bekleme programı var makina o bölüme geldindesu alır ve camaşırları suda beklemeye alır işte burda sizin makinaya elle komut vermeniz lazım ama bu program sentetikler ve narinler bölümünde vardır pamukllularda yoktur ayrıça reziztans arızasının camaşır makinasının motoruyla hiç alakası yoktur makinanın kazanın altına monteli bir termostatın ısı algılayıcısı vardır onu kontrol et oda sağlamsa makinanın kartında problem vardır

Kartınızın üzerindeki ısıtma rolesinin bir ayagı soguk lehim (fena temas) role değişimi tavsiye olunur ama değişmesede çalışır.

Arkadaşlar yardım için teşekkür ederim.

alfa romeo arkadaşın dediği gibi kart üzerindeki ısıtma rolesinde arıza varmış
ayaklarını yeniden lehimledim ve makine çalışmaya başladı.

tekrar teşekkürler

Forum istatistikleri

Konular
128,437
Kullanıcılar
450,364
Son üye
msclsglts001

Yeni konular

Geri