Marangoz'da uçurtma çıtası bulunur mu?

Özgür96

Üye
Herkese iyi akşamlar.Arkadaşlar ben uçurtma yapmak istiyorum.Ama çıtaları nereden bulabileceğimi bilmiyorum.Acaba marangozlarda çıta yapılır mı?

hazır çıtalar var marangozlarda bulabilirsin yada kargıdanda yapabilirsin.biz kargıdan yapardık genellikle daha hafif uçurtmanın kuyruğuna jilet bağlar birbirimizin uçurtmalarını kesmeye çalışırdık.bak şimdi duygulandım hey gidi çocukluk günleri heyyyy slm

:)) aynen ben de zaten kargıdan yaptım şimdiye kadar.ama hedefimi büyüttüm ve yaklaşık 1.5 metrelik bi uçurtma yapmaya karar verdim.bunu kargıyla yapmak çok zor olur.o yüzden çıtayla yapmayı deneyeceğim. :)

Modelcileri deneyin. Onlarda sağlam ve hafif çıtalar oluyor.

sana tavsiyem marangozcuyu ikna etmen ve uçurtmanı onunla beraber yapman . nede olsa bu işte senden benden çok tecrübesi var ve eminim uçurtma noktasında bildiği püf noktalar da vardır :)

Pek bilgisi olduğunu sanmıyorum.hem ben kendi başıma yapmayı daha çok seviyorum. :eek:

hocam babam marangoz abim marangoz cıtaları vereyim sana istanbulda isen haber ver bir gün gel al

istediğin çıtalar 10X10X1000 ve 10X10X1500 boyunda budaksız gürgen yada mese olmalı en iyileri bunlardır

Profesyonel düşünülüyorsa planları da incelemişsinizdir, 2 çıta yerine 3 ya da 4lü ,deniz anası şeklindede olabilir.

Forum istatistikleri

Konular
128,190
Kullanıcılar
449,960
Son üye
katzeimar

Yeni konular

Geri