manyetik sensörler

alaaddin

Üye
arkadaşlar bazı manyetik(endüktif) sensörler 2 kablolu sinyal ucu olmadan nasıl çalışıyo mesela npn ya da pnp olanlarda + - ve sinyal ucu var bazılarıda 2 kablolu neden 2 kablolu nasıl çalışıyo açıklar mısınız

2 kablolu olan siviçler namur olarak adlandırılır.2 kablolu olanlar rölesiz kulanılmaz veya dcs plc veya kontrolörün buna uyumlu olması gerekir.daha sade bır anlatımla siviç elektronik bir devredir.elektronik devrenın calısması ıcın beslemey ıhtıyacı vardır .+ ucu bağladıgında _ ucu plc veya dcs e vb baglarsın veya röleye fakat verdiğin besleme voltajının tamamını cıkısta goremezsın .24 verırsen 18 volt falan okursun .gerıye kalan 6 volt ıse sıvıcın kendı ustunde kalır.

sn tyildizak ve muso öncelikle teşekkür ederim evet ekteki gibi siviç üzerinde cam bir tüp var bunlar çalıştığım işletmede piston pozisyon kontrollerinde kullanılıyo ben bunları elektromanyetik siviç diye biliyodum ikiside aynı mıdır birde namur sensörlerle farkı nedir açıklar mısınız

Namur sensör
Patlama tehlikesi olan bölgelerde kullanılır.Çalışma voltaj ve akımı düşüktür.Namur sensörler sadece BOBİN ve OSİLATÖR kısmından ibarettir.Tetikleme ve Çıkış devresi ayrı bir amfikatör içindedir. Bu sensörler değeri 1K ile 8K arasında değişen bir direnç özelliğini gösterip çektiği akımı değiştirmektedir.

Katologtan direk buraya yazıyorum

arkadaşlar bana manyetik sensörlerle ilgili detaylı bilgiler lazım yardımcı olursanız sevinirim

kardesim iki kaplolu sensorler sw mantigi gibi calisir 1 ucuna arti verirsin degeri ucundanda arti alirsin nc yada no acik bildigimiz sw gibi yani....kolay gelsin

Teşekkürler .

kardesim iki kaplolu sensorler sw mantigi gibi calisir 1 ucuna arti verirsin degeri ucundanda arti alirsin nc yada no acik bildigimiz sw gibi yani....kolay gelsin

aynen arkadasın dediği gibi.normal bi swiç gibi çalışır.ben mesela bu sensörleri kendim yapıyorujm.dışarda 15 euro..ben 1 tl ye mal ediyorum:)

mrb kardeş nasılsın ben kayseriden uygar, kardeş benim aklımda otomatik kapı projesi var, bunun icinde biraz param var mesela 2 cesit yapmayi planliyorum ben,1si hani araba gelirde herkeste 1 kumanda olur, kumandayla aracin girmesi icin bariyeri kaldirir ve arac sahibi girer, oteki sistemde direk hareket algilayiciyla kapinin acilmasi sistemi, bana bu konuda yardimci olman mumkunmu? kayseride yasiyorum ben, eger avea numaradan beni caldirirsan ben seni arayabiliyorum sabah 5- aksam 5 arasi, daha bugun arastirdim ben piyasada sordum en kotusune 850 euro diyorlar bir bu bariyer sistemine, benim bircok tanidigim var demirci, hem motorla kapi acma hemde kumandayla bariyer sistemleri yapmayi planliyorum, bu konuda bana yardimci olman mumkun mu kardes, telefonunu bekleyecegim mail adresimde ******@*****.com cep tel numaram 0506 878 93 13, ben e.e.müh. uygar, telini bekleyecegim caldir bir avea num dan ben seni ararim kardes...

Moderatör tarafında düzenlendi:

Forum istatistikleri

Konular
128,179
Kullanıcılar
449,940
Son üye
yavuzturan

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri