Pressure Sensor

Bdedeoglu

Üye
Merhaba arabamın klima sisteminin basınç değerini hesaplayan 3 telli bir sensörü by pass yada atlama yapmak istiyorum, sensor 3 kablolu besleme voltajı 5 v , diğer uc grnd orta ki üç ise geri dönüş sinyali , ben bu 3 üç arasına kaç ohm lik direnc girmem lazım ki geri dönüş sinyali 2.5 volt olsun teşekkürler

Son düzenleme:
2 adet 10 kohm drenci seri bağla.
Bir ucunu +5 volta ,diğer ucunu gnd ye, orta ucu da geri dönüşe bağla.

Teşekkürler, burada +5 v net belli ama hangisi dönüş ucu hangisi grnd onu çözemedim hocam

Multimetre (avometre) ile tespit edilebilir diye düşünüyorum.

yapılan yanlış bir işlem. mevcut çıkış sinyalini ölçüp ona göre sinyal ucu ile gnd arasına gerilim bölücü dirençler konularak ya da regülatör kullanarak yapılması gerekir. Amaç sensörü devre dışı bırakıp sistemi kandırmak ise 5 volt ile gnd arasına @tamer_gs nin dediği gibi yapabilirsin ancak bu durumda sinyal ucunu bağlamayın boş bırakın.

Amaç sensörü devre dışı bırakıp sistemi kandırmak ise 5 volt ile gnd arasına @tamer_gs nin dediği gibi yapabilirsin ancak bu durumda sinyal ucunu bağlamayın boş bırakın.
Affiniza sığınarak sormak isterim.sinyal ucunu boş bırakırsak kullanılan direncler gerilim bölücü vazifesi görürmü ?.
Amaç sensörü devre dışı bırakıp sistemi kandırmak ise 5 volt ile gnd arasına @tamer_gs nin dediği gibi yapabilirsin ancak bu durumda sinyal ucunu bağlamayın boş bırakın.
Affiniza sığınarak sormak isterim.sinyal ucunu boş bırakırsak kullanılan direncler gerilim bölücü vazifesi görürmü

Sensörden çıkan sinyal ucunu boşta bırak. dirençlerin ortak ucunu sisteme giden sinyal ucuna bağla...

1628448545440.png

Affiniza sığınarak sormak isterim.sinyal ucunu boş bırakırsak kullanılan direncler gerilim bölücü vazifesi görürmü ?.

Affiniza sığınarak sormak isterim.sinyal ucunu boş bırakırsak kullanılan direncler gerilim bölücü vazifesi görürmü
@Endorfin35+ üyemizin söylediği gibi.

Forum istatistikleri

Konular
128,126
Kullanıcılar
449,840
Son üye
111340

Yeni konular

Geri