Makinada istenmeyen hız değişimi olmakta, anlam veremdim ?

evet yaptırdık ciddi anlamda harmonik sorunumuz olduğunu aktif filitre kullanmamız gerektiğini söylemişlerdi

lınkte ust sarıcı motorunun akımını göriceksınız 25hp 91A 240v dc motor anlık akım 60a 100a vuruyor makınada herhangi bir kayıp yasanmıyor yanı malımızın sarımını bozmuyor.mekanık aksamında bişey bulamadım motorun kömürlerinden olma itimali varmıdır.yada baskılarla alakalı bir durum olabilirmi

ilave etmek istediğim bi konu daha var makinamızda kullandığımız fa solver 60v piyasada bulunması zor bi parça bu yöndende sıkıntı çekiyorum gecenki arızalarımızın nedeni bu resolver ın bozulmasıydı resolver ı iptal edip ek ilave çap sensörüyle sistemi çalişir duruma getirdik.

Sn sedat demir merak ediyorum da kusura bakmayın. ilk mesajınızı 2008 in 10. ayında göndermişsiniz. probleminiz 1,5 yıl sonra mı çözülebildi yoksa daha önceden halledilmişmiydi sorun

sn emir ilk mesajımı yazdıktan sonra işime son verildi:)daha sonra tekrar bir yıl sonra eski işyerimde çalişmaya başladım tabi o arada başka bi firmada çalişmaya başlamıştım neyse konuyu dağitmiyim sıkıntı yaşadığım makina mekanik aksam olarak cok eski üzerinde tarih bulamadım ama 1964 yapımı tahmin ediyorum durum böyle olunca parcalarını bulmak yada sisteme uyarlı hale getirmek uzun zaman alabiliyor parcalarını bulmak baska bir sıkıntı zaten.otomasyonuna gelincede rockwell firmasının yapmıs oldugu yaklasık 10 yıl once tedahülden kalkan automax adında dcs ve üzerinde parametreleri olmayan eski tip sürücülerle kontrol ediliyor.elimde makinaya ait projeler var fakat kablo numaraları birbirini tutmuyor değişiklikler yapılmış üzerine not alınmamiş cok yorucu bi sistemi var.aslında işin mantıgı acıcı ve sarıcı üzerine kurulmus bi sistem ama sürücülere müdahale etmek için automax bılmenız gerekiyor sıemens plc ye benzeyen bi ladder diyagramı var tam anlamıyla hakim olmadığım için sisteme müdahale edemiyorum pek fazla.hergün cok değişik sebeplerden değişik arızalar verebiliyor tristör acmaları sürücü resolver hatası motorların aşırı akım cekmesı gıbı nedenlerden düzgün sarım yapamıyoruz elmden geldiği kadar arızaları en aza indirmeye çalişiyorum.işletmeninde tek elektrik Bakım sorumlusu benim herşeyi deneme yanılma araştırma yöntemiyle çözmeye çalişiyorum makinaları kurulumunu yapan teknik destek aldığım saygıdeger bikaç abim var.acıklayabildiysem ne mutlu bana iyi çalişmalar

Forum istatistikleri

Konular
128,214
Kullanıcılar
449,995
Son üye
osmanguney15

Yeni konular

Geri