Makinada istenmeyen hız değişimi olmakta, anlam veremdim ?

arkadasşlar calıstıgım firmada separator dedgımız alumınyum folyoları dilmeye yarayan bi makinamız var.bır adet acıcı ıkı adet sarıcı merdanelerımız ortada bıçaklarımız var istedıımzı ebatta kesim yapıo.acıcıyı hızlnadırıp yavaslandırarak gergılerı ayarlıyoruz sımdı sorun makına calısıyor tmm hersey normal ama bıraz zman gecsın baslıyo motorlar aşrı akım cekmeye kendı kendıne hızlanmya pat devreden cıkıyo gıdıyom rockwell marka dcs ler var start stop yapıom reset atıom düzelıo bıdaha mesaı saatı bıtııne kadar bısey yok:S

anladıgım kadarıyla piresin devir ayarlı ac sürücülü pot bozulmuş olabilir yada sürücünde bir problem olabilir artı bakımcınada bir bakmasını söyle kastırma sıkıştırma olabilir

sistemin yabancısıyım yenı gırdım firmaya sistemde hersey dc :S motorlar kontaktörler potara baktım ama mekanık sıkısmada yok sanırım sürücüler bieyden etkılenıo ama ne?

Geri beslemen tako üretecmi

sürücü ayarlarına baktınmı herhangi bir sıkıştırma yoksa sürücü hatasına benziyo birde devre akım voltajlarına bak anormal giden bi şey varmı

tako generatörün kömürlerinde sorun olabilir.
tako generatör kablon blandajlı değil ise yandaki bir elektrik kablosunda akım yükselmesi olunca tako generatör kablosuda etkilenerek voltaj yükselmesi yapabilir
tako generatör kablosu yakınlarında yapılan bir kaynaktan kablo etkilenebilir.
sürücü üzerinde bulunan veya kumanda eden potansiyometre bozuk olabilir.
tako kaplin bağlantılırandı sorun olabilir.
sürücü panosunda sıcaklık alarm göstergesi yoksa sürücü panosu ısınıp hata yapabilir.

işte sorunda burda sn korkmaz _design sürücü 1974 model amerikan yapımı bi sürücü hiç bir döküman vs bulamıyorum sürücü hakkında !rockwell marka bi sürücü .panom burda! teknik destek alabileceğim biyerde arıyorum:S sitemin yabancısıyım zamn ilerledikçe öğrenicem hergün bişey öğreniyorum takodaki voltajları ölçüyorum normal sanırım sürücü biseyden etkileniyo kontaktorlerden etkılenıo olabılır sistemi acıyom kapatıom çalışıo motorların akımını hattın hızını düşürerek gideriyorum ama busefer siparişler gecikicek :S çözüm arıyoruz hep sistemi aç kapa nereye kadar :)

yarın denicem > ( deneyeceğim ) sn amasyalı sistemı > ( sistemi ) komple bi > (bir) kontrol edicem > (edeceğim) sistemin calsımasını >(çalışmasını) tam olarak bilmedıgım > ( bilmediğim ) için biras > ( biraz) sıkıntı çekiyorum :S

Türkçe düzgün kullanmaya dikkat ediniz.

bu hatayı tek bir motormu yapıyor yoksa sistem komple kontrol dışımı kalıyor ?

birde motorlar şöntmü serimi komputmu ?

Forum istatistikleri

Konular
127,959
Kullanıcılar
449,606
Son üye
rasit.

Yeni konular

Geri