Magnetic Levitation Circuit ISIS yardım

buraks147

Üye
Bizim proje ödevimiz olarak bu devre verildi fakat ISIS'te referans sensörü ve beam sensörünü bulamadık. Yardımcı olabilcek ve malzemelerin ISIS'teki adlarını söyleyebilecek var mı ?

magnetic-levitation-circuit.gif

referans sensörü ve beam sensörü aynı malzeme onları farklı kılan sadece alttaki şekilde görüldüğü gibi konumları,

proteus (7.10 Sp0) ta bu sensöre en yakın özellikte olan LDR var simülasyon da bunu, voltaj kontrollü direnç yani VCR ya da potansiyometrenin orta ucunu kenar ucuna bağlayıp (trimpot) kullanabilirsin. ama gerçek uygulamada ve şekilde ki sembolde foto transistör ya da foto diyot kullanman gerek

temel olarak ışığın dalga boyu ve şiddeti ile oransal olarak direncini değiştirir. yani ışık sensörü

ldr, foto diyot, foto transistör şeklinde farklı çeşitleri vardır bunlar çalışma hızı tepki süreleri gibi bir çok yönden farklar gösterir.

ISIS çizimi hallettim şuan ARES'e aktardım fakat otomatik yol çizmede hata veriyo acaba ben parçaları yerleştirirken hata mı yapıorum ? ISIS'te parçaların hepsini tanımladım ondan yana bir problem olduğunu düşünmüyorum yardımınızı bekliyorum.

üstat az önce pm de de belirttim bende proteus 7.10 sp 0 var onla elemanları hiç özentisiz olarak yerleştirdim ve hiç hatasız çizdi ??

Forum istatistikleri

Konular
128,197
Kullanıcılar
449,976
Son üye
ARALSAN

Yeni konular

Geri