Mach3 takım değiştirme

srklsrsr

Üye
Selamün aleyküm arkadaşlar. Vectric ile işleme yapacağım g code ları oluşturuyorum. Oyma kısımlarını ve kesim yerlerini 6 mm parmak freze ile camledim ayrıca yazı kısmını da v kanal ile camledim sırasıyla tabi. Şimdi 6 mm işleyeyeceği kısımlar bitince v kanal ucu takıcam manuel olarak bunu nasıl yapabilirim.

General congif sayfasından tool change kısmında cycle starta yeniden basana kadar bekle seçeneğini seçeceksin. İlk takımla işi bittiğinde safe z ye kalkar bekler. Ucu değiştirip sıfırlama alıp cycle starta basıp devam edeceksin

mach3 te general config ayarlarında sol üst köşede tool change seçeneği var 2. yi işaretle m6 txx gördüğünde makina durur. takımı değiştirip sıfırlarsın starta basıp işleme devam edersin

Teşekkür ederim arkadaşlar yarın ilk işim denemek olacak

Daha o kadar kendime güvenmiyorum :)
Ama yine de denerim yapmayı

@KAYSERİ kardeşimin dediği dHa kolay gibi geldi bana

Moderatör tarafında düzenlendi:
macro şu şekilde çalışıyor takım değiştireceğin koordinatı macroya giriyorsun m6 txx görünce z güvenli seviyeye çıkıp o koordinata geliyor ekranda uyarı çıkıyor takımı değiştirdikten sonra ok basıyorsun z sıfırlama probunun koordinatına gidip sıfırlıyor işe kaldığı yerden devam ediyor

bir merak sardı dimi:rolleyes:

Moderatör tarafında düzenlendi:
Nasıl yapacağımı yani macro yu nasıl yapacağımı net anlatabilir misin

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,179
Kullanıcılar
449,940
Son üye
yavuzturan

Yeni konular