Maaş Kaç Olmalı?

Konu günceldir. Kaç istenmeli iş görüşmesine gidilince sizce?

asgari ücret yazarsan paragöz sanmazlar elbette bir mühendise asgari vermezler ama ortalama 3le başlarsın şirketine göre 4-5 ayda güven verirsen 5-6 ya çıkar ikamet ettiğin şehirdeyse iş yerin

Merhabalar değerli kardeşlerim, abilerim. Sizce programlama bilgisi olan ve PLC programlayan bir mühendisin maaşı kaçtır?Kaç olmalıdır?
İsterseniz siz de kaç aldığınızı yazabilirsiniz. Bir yol gösterici olabilir. Her türlü fikir alışverişi ve tartışmaya açıktır. Birikimlerinizi bekliyorum. Teşekkürler
Siz İK cımı yoksa mühendismisiniz?

Mühendisseniz ocak ayında üye olup foruma hiçbir katkınız olmamış 4 mesajınız var 4 üde bu konuyla alakalı.

İk iseniz bunu açık açık söyleyebilirsiniz ( şahsen ik cılardan nefret etsemde )

Uzun lafın kısası paragraf= Forumu aktif kullanın sonra sohbet muhabbet . Daha etik daha hoş olurdu

Son düzenleme:
Siz İK cımı yoksa mühendismisiniz?

Mühendisseniz ocak ayında üye olup foruma hiçbir katkınız olmamış 4 mesajınız var 4 üde bu konuyla alakalı.

İk iseniz bunu açık açık söyleyebilirsiniz ( şahsen ik cılardan nefret etsemde )

Uzun lafın kısası paragraf= Forumu aktif kullanın sonra sohbet muhabbet . Daha etik daha hoş olurdu
Mühendisim formu sürekli takip ediyorum. Yeni üye oldum. Şu an bir iş mevzum var o yüzden bilgi alıyorum piyasayı tam bilmediğim için. Zaten serbest konularda açtım konuyu. Bu da formu aktif kullanmak değil mi bi nevi?? ikcı burda takılacağını sanmıyorum

Fikir verirseniz sevinirim. Gerektiği zaman formun başka konularında da konu açarım.

Maaş konusu ve şirketlerin diğer ödenekleri her sene daha aşağı doğru düşmektedir .Enflasyon her sene olduğundan çok daha aşğıda gösterildiği için maaşınız her sene biraz daha erimektedir.Bu birinci konu ikincisi ise Türkiyede kaç tane kurumsal firma var ve aldığı karaları ne olursa olsun neye mal olursa olsun uyguluyor .Şunu demek istiyorum hani hep duyarız insani değerlere önem veririz çalışanlarımızın haklarını koruruz gerekli her türlü desteği esirgemeyiz gibi güzel cümleler vardır.Ha birde biz bir aileyiz gibi klişe bir laf var onuda sık sık duyarız.Bunlar ne kadar doğru uzun yıllar çalışanlar bilir bütün bunları.Samimi olarak şunları itiraf edeyim ben çok az şirket duydum bu şekilde çalışan.En önemli konuda şudur siz yaptığınız işi kime satıyorsunuz.Bir plc programı yzıyorsunuz yada panoyu komple yapıyorsunuz makinayı çalıştırıyorsunuz ama bunu bu detayları üstünüzdeki müdürünüz yada patronunuz ne kadar bilip ne kadar takdir ediyor ve karşılığını veriyor teknik adamsınız zaten olduğu gibi adamsınızdır kendinizi ve işinizi iyice büyütüp süsleyip pazarlamazsınız genelde böyledir.Çünkü işi yapan taraftasınızdır o meslek sizi törpülemiştir mütevazi bir şekilde davranırsınız fakat karşı taraf bundan anlarmı size hakkınız olanı verirmi bunu yaşayanlar çok iyi bilir.Bir örnek verelim çoğu zaman gözlemlemişimdir lüks bir restoranda aşçısınızdır yada lüks bir otelde çok güzel bir akşam yemeği yaptınız ve bunu elit zengin insanlara sundunuz çok beğendiler ve takdirlerini iletmek için sizi masaya çağırıp alkışladılar takdir ettiler adınız bir anda duyulur meşur olursunuz günümüzde bu tip mesleklerin yarışmaları yapılıp televizyonlarda halka seyrettiriliyor .Siz hiç gördünüzmü ekranlarda şu şekilde plc programı yazdı servo motor programlyıp saniyede 4 hareket yaptırdı ne başarılı mühendis veya teknisyen diye anlatan bunun yarışmasını yapan halka anlatan malesef memlektimizde böyle birşey yok onun içindirki teknik adamın değeri pek bilinmez.Bunlar nacizane benim görüşlerim doğrudur veya yanlıştır takdir sizin daha birçok yazılacak konu var mesele çok uzun .Saygılarımla

Mühendisim formu sürekli takip ediyorum. Yeni üye oldum. Şu an bir iş mevzum var o yüzden bilgi alıyorum piyasayı tam bilmediğim için. Zaten serbest konularda açtım konuyu. Bu da formu aktif kullanmak değil mi bi nevi?? ikcı burda takılacağını sanmıyorum

Fikir verirseniz sevinirim. Gerektiği zaman formun başka konularında da konu açarım.
Hoş geldiniz. Açıklama için teşekkürler. Şahsınıza zerzeniş olmuş ama direk sizle alakası yok. Farklı sesleri projeleri duymak görmek iyi geliyor ondan dolayı sordum .

Maaş gönül isterdi 8 k larda olsun ama 5k üstü alırsanız hiç sesinizi çıkartmayın. 4 ün altı na düşmeyin .

Piyasası yok olsa keşke . Selamlar

Hoş geldiniz. Açıklama için teşekkürler. Şahsınıza zerzeniş olmuş ama direk sizle alakası yok. Farklı sesleri projeleri duymak görmek iyi geliyor ondan dolayı sordum .

Maaş gönül isterdi 8 k larda olsun ama 5k üstü alırsanız hiç sesinizi çıkartmayın. 4 ün altı na düşmeyin .

Piyasası yok olsa keşke . Selamlar
Teşekkür ederim tavsiyelerinizi dinleyeceğim. Haklısınız farklı sesler her zaman iyidir. İnşallah yakın zamanda kafa yakan mesleki sorularla daha aktif olacağım.

2 firmaya iş başvurusu yaptım. görüşmeye bile çağırmadılar.
çağırsalardı 5 - 6 falan isterdim çünkü emekliyim akmasada damlıyor.

2 firmaya iş başvurusu yaptım. görüşmeye bile çağırmadılar.
çağırsalardı 5 - 6 falan isterdim çünkü emekliyim akmasada damlıyor.
Bunun anlamı 5-6 emekli olduğunuz için az mı yoksa çok mu istemiş oluyorsunuz anlamadım :)

Forum istatistikleri

Konular
128,212
Kullanıcılar
449,990
Son üye
alpersirakaya

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri