Mıknatısla Elektrik Üretme

2 gün önce Almanyada Bosch Rex. ta eğitimdeydim. Bosch'un Patentli olarak ürettiği ve Proje olarak üzerinde Benz (Mercedez-Benz) firması ile çalıştığı prototipi Eğitim tesisini gezen misafirlere gösteriyordu. Fotoğraf çekmek yasak olduğu için ekleyemiyorum. motor üstünde enteresan birşey gördüm, şeffaf kapak altında 6 tane bara geçiyordu. sanırım mıknatısları üretilmeyi planladıkları elektrik ile kuvvetlendiricekler.
Hayatında hiç HİTEC marka ufak servo kullanan varmı?
7.5 vdc ve dişli sistemi ile elde edilen torq.. Hitec HS-M7990TH Torque Test (475 oz-in) - TBM Product Overview - YouTube birkaç sene sonra araçlarda böyle bir teknolojiye geçildiğini görürseniz, bildiğiniz herşeyin %100 doğrumu yanlışmı olduğunu umarım idrak edersiniz.
Hayırlı ramazanlar.

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Sayın sul: Ciddiyetle cevap verip fikir sunmak bir erdemdir. Dalga geçmek için bir konu hakkında tartışılmıyor. Fikirler düşünceler beyan ediliyor. Ti'ye almayacaksanız yorum yapıp kirletmeyin ilgili konuyu..

Aslinda çok ciddiyim 2012'ye çok fazla işaret var, dünyanın sonu için daha erken bu işaretler gerçek anlamda dünyanın sonu değil de başka bir anlamda. ben şahsen 2012'yi petrol ekonomisinin sonu ve yeni bir ekonominin başlangıcı olarak görüyorum. işte bu yeni ekonomisi için bir yeni enerji kaynağı lazım. aslında 1 asır önce Tesla bulmuş onu ama saklıyorlar...

Yahu sen herşeyi görmek istediğin şekilde görüyorsun. Yok Bosch mıknatısı elektrikle kuvvetlendirecekmiş. Adamlar elektrikli araba yapıyorla dediğin mantıkla hiç zorlanmamaları lazım. Batarya yapabilmek için milyardolarlar harcanıyor. Ayrıca o servo motorda hiçbir nane yok, 35Watt çekiyo motor o çıkan tork az bile. 5 Watt motorla akülü araba yapılıyor bilmem farkında mısın?

2 gün önce Almanyada Bosch Rex. ta eğitimdeydim. Bosch'un Patentli olarak ürettiği ve Proje olarak üzerinde Benz (Mercedez-Benz) firması ile çalıştığı prototipi Eğitim tesisini gezen misafirlere gösteriyordu. Fotoğraf çekmek yasak olduğu için ekleyemiyorum. motor üstünde enteresan birşey gördüm, şeffaf kapak altında 6 tane bara geçiyordu. sanırım mıknatısları üretilmeyi planladıkları elektrik ile kuvvetlendiricekler.
Hayatında hiç HİTEC marka ufak servo kullanan varmı?
7.5 vdc ve dişli sistemi ile elde edilen torq.. Hitec HS-M7990TH Torque Test (475 oz-in) - TBM Product Overview - YouTube birkaç sene sonra araçlarda böyle bir teknolojiye geçildiğini görürseniz, bildiğiniz herşeyin 0 doğrumu yanlışmı olduğunu umarım idrak edersiniz.
Hayırlı ramazanlar.

Sayın silvestir; biz hiç birşeyi görmek istediğimiz gibi görmüyoruz. İnsanların bir dünya testler ve prototipler yaptığı cihaz hakkında kendi çapımızda birşeyler yapmaya çalışıyoruz. 2 sene önce bir türk prototip yapıp patent aldı. Allahtan yanında sizin gibi NÖTR insanlar yoktu.. olmaz, yapamazsın, fiziğe aykırı, mantıksız herşeyi görmek istediğin gibi görüyorsun... olayı kişiselleştirmeyiniz düşüncenizi söylediyseniz, saldırıda bulunmayınız. Yaşınız gereğini yapınız, eğer doğru ise..

Hayatta en büyük zevk başkaların yapamazsın dediğini yapmaktır...:)

Verimi yüzde 100 olan hiçbir cihaz olamaz. Sizin cihazın verimi yüzde 100 den fazla oluyor. O yüzden yapılamaz. Kim neye patent almış. Ortaya birşey atıyorsun, olmayan şeyleri varmış gibi gösteriyorsun. Somut şeyler göster inanalım.

Sayın silvester,
Ne kadar araştırmacı ve bilmeden ortaya sunulan şeylere ön yargılı yaklaştığınız belli. Bu yazıları okuyup, konuyu youtube'da araştıran veya forumu karıştıran birileri arkadaşlar bilir, Muammer YILDIZ Aldığı patent ile ilgili biraz IQ nuzu zorlarsanız google'dan araştırmayı düşünür ilgili belgelere ulaşırsınız. Yok ona da ön yargılı yaklaşıp muhalefet olacaksanız Allah yolunuzu açık etsin..
Link:
Probably a scam : Muammer Yildiz Magnet Motor delft university - YouTube

Bunları tabi ki bulduk ve seyrettik. Madem bu adam yapmış bunu şu an nerede napıyor. Ayrıca bu yapılmışsa zaten siz neden uğraşıyorsunuz ki. Zaten yapılmış. Bekleyin ürün olsun ama çok bekler bu çalışmalar.

Böyle birşey yapılsa ertesi gün kıyamet kopar. Çünkü herşeyi, tüm kanunları yıkıyor bu cihaz. Bu kadar ciddi birsey.

Forum istatistikleri

Konular
128,433
Kullanıcılar
450,357
Son üye
HiçBilmiyorum

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri