Mıknatısla Elektrik Üretme

Sayın OOnurr,
Basit vidalama makinelerini inceleme fırsatınız oldumu?
Akülü vidalama makinesini söktüğünüz zaman motordana sonra yuvarlak bir dişli içinde 3 tane eksenel dişli kutusu vardır. 12v DC olan bir akülü vidalama makinesi motoru max. kaç Newton çıkartabilir? fakat bu dişli sayesinde 25 numaralı kademe yani 25 Newtona kadar çıkıyor. 25 newton = 2549.29053244482 pond ediyor. 3800 pond normal 3 fazlı 0,75kw motorlarda elde edilir. umarım açıklayıcı olmuştur.

""We are manufacturers, and exporters of Planetary Gear Boxes. For larger reduction in compact space owing to more planets sharing the load, Planetary Gearbox are available in ratio from 3.15 to 450 in models BP-160, 250 & 315 in one or two stages, transmitting from 1 kw to 50 kw power have been added to family of quality products from BEW.

A gearset in which all of the gears are in one plane, grouped around each other like the planets around the sun. The central gear is called the "sun gear". In mesh with it is a circular grouping of gears, called "planet gears", mounted on a rotating carrier. The planet gears also engage teeth on the inner periphery of the "ring gear". By holding any one of the three gear elements motionless, different ratios can be produced between the other two. Planetary gearsets are common in automatic transmissions.""

1 kw tan 50 kw aktarım...

Gücün, Beygirin, Torq'un ne olduğunu soracağını düşünen sayın Silvester'a atfen..

İnceleyebilirsiniz..
http://gearboxes.co.in/planetary-gear-gearbox-internal-gear-box.htm

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Arkakadaşım ben 10 küsür yıllık Makina Mühendisiyim. Bilmeden konuşmuyoruz. 10 Yıl ARGE departmanında Mühendislik yaptım. Bilmeden konuşmuyoruz.

Öncelikle ingilizcen zayıf o yazıda 1 KW tan 50 KW a kadar modellerimiz mevcut demek istiyor. 1 kW yi 50 kW ye çıkarıyoruz demiyor. Planet dişlilerin diğer dişlilerden farkı yok. Sadece daha küçük hacimde daha yüksek çevrim oranları elde ediliyor.

Sana şöyle açıklıyayım. Arabada da her vites attığında dişli değiştiriyorsun, 5. Vitesle hafif eğimi bile çıkamayan araba 1. Vitesle tüm yokuşları zorlanmadan çıkar. Bu 1. viteste motorun beygir gücünü mü değiştiriyor. Hayır. motor aynı motor. Motorun 1. viteste daha devirli çalışıyor ama daha yüksek tork alıyorsun. Ama bunun çarpımı yani DevirxTork = BG dür ki bu sabit kalır. Biri artarsa diğeri azalır. Birşeyi azaltmadan diğeri artmaz. o Mantıkta adamlar twingo motorunu alıp ferrariye takarlar, aynı yakıt tüketimiyle 300km/h hız yaparlar. Oluyor mu,olmaz....

Sen planetle torku artırabilirsin ama devir çok düşer. Sonuçta güç bu ikisinin çarpımı olduğundan güç sabittir. Oldu mu. Hala da anlamak istemiyorsan o da senin problemin.

Sen dediğini yap seni onure edeceğim, bütün masraflarını ben karşılayacağım.

Ülkem insanı daha
sıcaklık ne ısı ne
kuvvet ne güç ne
hız ne ivme ne

bunları bilmeden konuşuyor. Bu hataları görmeye alışığız..

Son düzenleme:
10 Yıllık Makina mühendisiyim diyorsun ama 2 yıl önce askerlik sebebi ile çıkış yaptığım ilaç fabrikasında Rus malı Magnetik motor ile Forklift çalışıyor. Forklift'in Dc motoru 48 VDC'dir. Magnetic motor'daki dişli Planet tip dişli 6 tane arka arkaya bağlı şekilde. Buda Rusyada üretimi duran DC 48 V dinamoyu sürüyor. Mademki Makina mühendisisin Fork liftin kaç ton olduğunu ve 2,5 ton kaldırma kapasitesi olan bir Reach track'ı bilirsin... Bu makinenin markası Vasi Üretimi duran, Piyasadan 1993 senesinde toplatılan bir forklifttir. Gözümle gördüğüme bakımını yaptırıp dişli sistemindeki rulmanların değiştirildiğini kendimiz bizzat gördük. Bu fabrika bir ilaç fabrikası.
Hasel Makinedeki ustalardan Joungheinrich'ten çıkanlar az çok bilir.
Siz yinede bildiğinizi sandığınız verileri tebliğ edin. Yapan yapmış hala çalışıyor.
Kimse bu verilere inandıramaz. Çünkü yapılmış zamanında.. Tekrardanda yapılabilir.
olumsuz düşünüp insanların azmini kırmaktansa Pratik zekanızı kullanıp destek çıkmayı deneyin. Belki daha faydalı olursunuz...

Yani bu forklift elektrik mazot vs harcamadan çalışıyor öyle mi... Öyle mi değil mi.
Ben motor yapılamaz demiyorum. Bütün motorlar mıknatıslı zaten. Ben fizik kurallarını hiçe saymana seyirci kalmıyorum sadece.

Fizik kurallarını hiçe sayan kim?
Forklift Akülü forklift, Oturma koltuğunun altında Cikle gibi bir kol ve sıkıştırma kolu var. Bu kollar Magnetik motorun çalışmasını sağlıyor.
Magnetik motor ile Dinamo birbirine akuple, 38cm çapında bir kapsülün içinde, Magnetik motor ile Dinamo arasında bir dişli var ve bu dişlide Şarjlı matkaplarda olan dişlinin birebir aynısı sadece çapları faklı. Dişlinin çıkışında yaklaşık 15cm çapında dişli kasnak var. Dinamodaki Kasnak sanırım 5 cm çapındaydı. Dişliden dinamoda Zincir yardımıyla yol veriliyor. Forklift çalıştığı süre içerisinde akü bitmeye yakın olduğu sıralarda cikleye benzer kolu çekip, kurma kolu ile bikaç tur çevirdiğinizde magnetik motor çalışıyor.
1993 senesinden 2009 senesine kadar sadece 2008 senesi içinde Dişli sisteminin ve magnetik motorun rulmanları değişti. Akü leri hala aynı akü, Eski tip jelli akülerden.
Umarım birşeyler anlatabilmişimdir.

redüktörlerle güç artışı olmaz. sadece moment artışı olur. dişli kutusunun verimine göre güçte bir miktar düşme meydana gelir.

bu dediginiz motor sonsuz calisacak mi yani?

Öncelikle ben çalışmalarınızı küçümsemiyorüm düşünmek bişeyler üretmeye çalışmak güzeldir desletekliyorum.Fakat bir çalışma yaparken en basit konuda hemen hemen mekanikle azçok uğraşan kişilerin bildiği sağbit bir konuda bu derece emin konuşmanız insanların projeye bakışını değiştiriyor.Size nacizhane önerim pratik yapmadan önce biraz teoriye çalışın.Biz türklerin bir buluş yapma çabası hep böyedir, o makineden bu parçayı alıp şunla birleştirip bu makineye eklemek gibi.
Sayın OOnurr,
Basit vidalama makinelerini inceleme fırsatınız oldumu?
Akülü vidalama makinesini söktüğünüz zaman motordana sonra yuvarlak bir dişli içinde 3 tane eksenel dişli kutusu vardır. 12v DC olan bir akülü vidalama makinesi motoru max. kaç Newton çıkartabilir? fakat bu dişli sayesinde 25 numaralı kademe yani 25 Newtona kadar çıkıyor. 25 newton = 2549.29053244482 pond ediyor. 3800 pond normal 3 fazlı 0,75kw motorlarda elde edilir. umarım açıklayıcı olmuştur.

""We are manufacturers, and exporters of Planetary Gear Boxes. For larger reduction in compact space owing to more planets sharing the load, Planetary Gearbox are available in ratio from 3.15 to 450 in models BP-160, 250 & 315 in one or two stages, transmitting from 1 kw to 50 kw power have been added to family of quality products from BEW.

A gearset in which all of the gears are in one plane, grouped around each other like the planets around the sun. The central gear is called the "sun gear". In mesh with it is a circular grouping of gears, called "planet gears", mounted on a rotating carrier. The planet gears also engage teeth on the inner periphery of the "ring gear". By holding any one of the three gear elements motionless, different ratios can be produced between the other two. Planetary gearsets are common in automatic transmissions.""

1 kw tan 50 kw aktarım...

Gücün, Beygirin, Torq'un ne olduğunu soracağını düşünen sayın Silvester'a atfen..

İnceleyebilirsiniz..
http://gearboxes.co.in/planetary-gear-gearbox-internal-gear-box.htm

öncelikle üniversite sınavı sebebiyle foruma giremiyorum konu benim açtığım bir konudur gözüme çarpan bazı sorular oldu

-bu sistem sonsuza kadar hareketine devam eder mi ?
evet bu sistem sonsuza kadar hareketine devam eder hatta sürtünmesiz ortamda sonsuza kadar ivmeli hareket yaparken sürtünmeli ortamda bir süre ivmeli sonra 0 ivmeli hareket yapar buda ivmemiz x olursa sürtünmesiz ortamda mıknatıs motorun (perendev motor) dönen çarkının x hızla sürekli hızlanması demek x 2x 3x 4x gibi ancak sürtünmeli ortamda hız 0 x x x x gibi hareket eder ve mıknatısların manyetik enerjilerinin zayıflamasıyla x den aşağı düşmektedir bu sürenin yıllar süreceğinden emin olabilirsiniz

-ve bir soru daha bazı üyeler 10 dk sonra yeniden kuvvet uygulanmalı gibi şeyler söylemişler.

o sistem bu sistem değil bu sistemde olay sonsuz enerji tabi bu isim semboliktir her sistem gibi bu sisteminde bir aşınması vardır ancak petrol,gaz hatta güneş ve rüzgar enerjilerinden daha verimlidir.

yanliş bahçede arıyorsunuz enerjiyi:D

Forum istatistikleri

Konular
128,354
Kullanıcılar
450,212
Son üye
salamakas

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri