mıknatıs sensörü

derinu

Üye
mıknatısı algılayan sensör yada fotosel varmı
mıknatısı 5 ile 10 cm uzaklığında

SICK te sadece mıknasıt gören sensörler var. Eklediğim dökümandan istediğini bulabilirsin.

Ekli dosyalar

• manyetik.rar
    528.4 KB · Görüntüleme: 4
arkadaşım bahsettigin mesafe cok fazla uygulamada bıldıgım kadarı ile en fazla 8 mm ye kadar algılattırabilirsin.

seric ' Alıntı:
arkadaşım bahsettigin mesafe cok fazla uygulamada bıldıgım kadarı ile en fazla 8 mm ye kadar algılattırabilirsin.

TEKRAR YAZIYORUM SICK TE 70 mm ye kadar var............ hiçte kısa değil.dökümanı inceleyebilirseniz farkedersiniz.

eliarda da boyle bir sensör mevcut biz boya makinalarında kullanıyoruz hiç sorun da yaşamadık eliar s 2000 diye geçiyordu fiyat olarak ta sickten daha ucuz olacağını düşünüyorum açıkçası algılama mesafesi 10 cm ye kadar çıkabiliyor belki daha fazla bile olabilr

OZAMAN 7 cm lik olan tip SICK te 60 YTL ile 85 YTL arasında değişiyor.Fiyatlar liste bazındadır.

merhaba arkadaşlar ben tekrar teyit aldım bu sensörle ilgili eliar s 200 imiş öncelikle fiyatı da 150 ytl civarı algılama mesafesi 25-30 cm arasında değişiyor

mıknatısı algılayan sadece reed sıvıcler vardır.fakat onlarında mesafesı kısadır.mıknatıs algılama degıl de metal algılama sıvıcı lazım sana.turk un mesafesı fazla olan sıvıçleri var.bunu kullanabıırsın veya ; eger fotoselı yanıltabılırsen yanı mıknatısın oldugu yere kagıt reflektor yapıstırsan foselı o zaman mukemmel bı sekılde kullanırsın.bu sekılde olur ancak..kolay gelsın

muso ' Alıntı:
mıknatısı algılayan sadece reed sıvıcler vardır.fakat onlarında mesafesı kısadır.mıknatıs algılama degıl de metal algılama sıvıcı lazım sana.turk un mesafesı fazla olan sıvıçleri var.bunu kullanabıırsın veya ; eger fotoselı yanıltabılırsen yanı mıknatısın oldugu yere kagıt reflektor yapıstırsan foselı o zaman mukemmel bı sekılde kullanırsın.bu sekılde olur ancak..kolay gelsın
MIKNATISI sadece reed siviçler algılamaz,NPN-PNP çıkış verebilen tiplerde vardır.EN azından SICK te var.detaylı bilgi için üst taraftaki pdf i indirebilirsiniz.
Ama sadece reed olan tipler algılamaz.

grafitix ' Alıntı:
merhaba arkadaşlar ben tekrar teyit aldım bu sensörle ilgili eliar s 200 imiş öncelikle fiyatı da 150 ytl civarı algılama mesafesi 25-30 cm arasında değişiyor

o mesafeden mıknatıs gören manyetik sensör ise ilk defa karşılaştım.

Forum istatistikleri

Konular
128,210
Kullanıcılar
449,989
Son üye
veyselknkc

Yeni konular

Geri