Mühendismi Olacaksın

öss sonuçları açıklandığında babamın arkadaşıyla aramızda geçen diyalog :
- Kızım hayırlı olsun sınavı kazanmışsın. Hangi bölüm?
- Elektrik-elektronik mühendisliği amca
- (sırıtarak) Elektrik direğimi dikecen kızım sen ?

Bu da başka bir diyalog:
- Kızım hangi bölüm okuyosun sen?
- Elektrik-elektronik mühendisliği teyzecim.
- Hee o da ii. Öğretmenliğe puanın yetmedi mi peki yavrum?

İkinci mesajda pek gülünecek bişey yok çünkü ben öss de mühendislikten daha çok puan alıp öğretmenlik okuyan çok kişi gördüm ;)

İkinci mesajda pek gülünecek bişey yok çünkü ben öss de mühendislikten daha çok puan alıp öğretmenlik okuyan çok kişi gördüm ;)

Onlar öğretmen lisesi mezunudur. Öğretmenlik yazarlarsa çok sağlam ek puan alıyorlardı.

olabilir sen görmüşssün ama ben görmedim çok iyi okullar hariç sölediğin durum bir istisnadır. Zaten burda anlatılmak istenen puan karşılaştırmasının yanında kızlara öğretmenliğin dayatılması.

Cahil ile sohbet etmek, zordur bilene,
cahil;ne gelir ise söyler diline!
Alim ile sohbet edersen alırsın mertebe;
cahil ile sohbet edersen,dönersin merkebe!!

Hep karşılaştığım olaylar.Alıştım artık,kimseye açıklamıyorum mesleğimi, ben anlamam deyip geçiyorum.
Bazı durumlar oluyor onu yaparmısın şunu yaparmısın .
Bir gün "Yangın vaaar" diye bağıracağım.
:)

Moderatör tarafında düzenlendi:
Syaın D0stcan ellerine sağlık çok güzel paylaşım:D

Elektronik okuyorum deyince en çok sorulan soru da 'televizyon tamir edebiliyor musun?' herhalde... Yani bana en çok onu sordular zamanında, artık herkes benden umudu kesti sormuyorlar...

Yavrum sen ne okuyordun
Diş Hekimliği Amca
Yavrum şu dişlerim çok ağrıyor bir bakıver.
amca ben daha okula yeni başladım.
Sen boşuna mı okuyorsun şimdi biz sanıyoruz bizim oğlan okuyup adam olacak peh peh peh..:D:D

dincer sen insanların sordukları sorulara sinirlenip sakın okulu bırakıpta enayilik yapma sakın sen kendi
işine bak allah yatdımcın olsun

dincer sen insanların sordukları sorulara sinirlenip sakın okulu bırakıpta enayilik yapma sakın sen kendi
işine bak allah yardımcın olsun

Forum istatistikleri

Konular
128,198
Kullanıcılar
449,980
Son üye
shield325

Yeni konular

Geri