mühendis odaları tarafından belirlenen asgari müh maaşları hakkında

mktrnk41

Üye
bu konuda neler yapabilriz. iş verene bunu nasıl kabul ettırebılırız .???
fikirlerinizi almak istiyorum

bu konuda neler yapabilriz. iş verene bunu nasıl kabul ettırebılırız .???
fikirlerinizi almak istiyorum

:))) sen çalışmazsan başkası çalışır der ve güle git şarkısını çalar. güle güle git eski çalışanım istediğin maaşı alırsın gittiğin yerde bulursan eğer iş. hayatında başarılar sana . BİR SÖZ VAR EĞER YAPTIĞIN İŞTE DERT SAHİBİ DEĞİLSEN HİÇ BİR ŞEYSİN. SEN İŞİNİ DOĞRU YAP EĞER ORAYA LAYIK DEĞİLSEN MEVLA SENİ ORADAN ALIR VE HAK ETTİĞİN YERE GETİRİR.

Soru belirsiz...halen çalışılıyor mu yoksa yeni bir işe mi girilecek, veya soru genel bir soru mu..
oda ücreti zaten en az net 1750 -2000 arasında birşey! bunun altında alınıyorsa ne farkeder!!
ülkenin genel durumu malum...kişisel olarak kavga gürültü ile maaş artmaz..

Sözümona!!! hakkımızı kolayan kıymetli odamızın söylediği maaş brüt 2700 net 2.003,6 TL

Kıymetli odamız siyaset yapmaktan vakit kalırsa bu konuyla ilgilenebilir belki adamların işi gücü hükümeti eleştirmek

Odaların mühendislerin maaşını arttırma ,zam yapma gibi bir görevi yoktur..
bu belirleme sadece sgk nın çıkarına hizmet eder ve de işçi işveren hukuki anlaşmazlıklarda bir referans görevi görür..
başka da bir işe yaramaz..
maaşlarla ilgilenmek hükümetlerin görevidir..
şimdi yeni yasa çıkacak, odaların yönetimine gelenler bakalım ne yapacak..

Odaların görevi siyaset yapmakta değildir herhalde sayın elek odanın kendisinde dahi birçok çelişkiler mevcuttur bu sitelerinde yayınladıkları yazılarda da açıkça görünmektedir. Odanın yönetimine yeni gelecekler en azından umarım siyaset yapmaz ve teknik konular gibi şeyler üzerinde duracaktır. Odaların maaş konusunda yayımladıkları şeyler dediğiniz gibi bir işe yaramıyor benim anlamadığım ise bu hiçbir işe yaramayan ücretleri niye hazırlayıp sunuyorlar gördüğünüz gibi odamız birçok gereksiz işle meşgul umarım yeni yasa ile de bunlar düzelecektir.

Forum istatistikleri

Konular
128,179
Kullanıcılar
449,940
Son üye
yavuzturan

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri