Logo TD Text Panel Ekranı

asou68

Üye
arkadaşlar öncelikle herkesin geçmiş bayramını kutluyorum benim merak ettiğim konu logo td ekranından parametre ayarı örneğin zaman ayarı yada bir sayıcının değerlerini değiştirebilirmiyiz bu tür uygulamalarla ilgili bir kaç örnek verebilirmisiniz birde türkçe kullanma kılavuzu gibi bir şey var mı teşekkür ederim

KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
bura bi sıkıntı var galiba ben mi yanlış anladım logo ekranı td200 değildir.kendi özel bir ekranı vardır onla haberleşir.arkadaş onunla ilgili soru sordu galiba.

bura bi sıkıntı var galiba ben mi yanlış anladım logo ekranı td200 değildir.kendi özel bir ekranı vardır onla haberleşir.arkadaş onunla ilgili soru sordu galiba.
Evet doğru ben TD 200 değil LOGO nun kendi özel ekranı ile ilgili bilgi sormuştum.

logo'ya bağlana ekranlar sadece logoTD dir.Parametre ayarlarını değiştirmek için RC tipi logolarda logo üstünden yapıldığı gibi yön tuşlarını kullanarak istenilen parametreye gelebilirsin.Geldiğin parametrenin doğru parametre olduğunu anlamak içinde programı yazarken kullandığınız zamanlayıcı,sayıcı vb. isimlendirirseniz daha kolay ulaşabilirsiniz.logo TD normal bir OP değildir. logo üzerindeki ekranı (RC tipi) yansıtır. Ek plarakta üzerinde 4 adet fonksiyon tuşu vardır.

Ben Logo TD ekranı ile logo üzerinden program yazıp sayfalar yaptım. Sayfalar arası gezinmeyi Logo TD ekranı üzerinden fonksiyon tuşları yapıyor. Aynı zamanda sayfa içindeki değerleri değiştirmeyi yine fonksiyon tuşları yardımı ile yaptım. Uygulama sınırı yazılımınıza bağlı olarak değişiyor.

Ben Logo TD ekranı ile logo üzerinden program yazıp sayfalar yaptım. Sayfalar arası gezinmeyi Logo TD ekranı üzerinden fonksiyon tuşları yapıyor. Aynı zamanda sayfa içindeki değerleri değiştirmeyi yine fonksiyon tuşları yardımı ile yaptım. Uygulama sınırı yazılımınıza bağlı olarak değişiyor.

bir program ekleyerek örnekleyebilirmisin

Yön tuşlarını program da bende kullandım fakat esc tuşuna basmadan aktif olmuyorlar nasıl iptal edebilirim. Yardımcı olurmusunuz ?

Arkadaşlar merhaba

Logo td ekran satırları benim için ufak daha büyük bir oparatör paneli bağlamak istiyorum. Yalnız buna uygun bir panel bulamadım yardımcı olabilcek biri varmı?

elinde ethernet portlu bir logo varsa KTP serisi panellerle haberleştirebilirsin...

Forum istatistikleri

Konular
128,214
Kullanıcılar
449,995
Son üye
osmanguney15

Yeni konular

Geri