Logo ile ısı ölçümü

seheryel

Üye
Slm arkadaşlar ben logo ile pt 100 ün ısısını okumak istiyorum bana nasıl yardımcı olabilirisiniz.

Saygılarımla
halil keçeci

KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
Logo kullanmayalı 10 yıldan fazla oldu. Anolog girişi tanımlayıp,PT100 sinyalini oku.Bu sinyal değerini 0-100 e scalalandır. 0-27648 to 0-100 gelen sinyalin karsılıgını derece olarak okumus olursun.

analog grişlerde pt 100 okuyamazsın dirk maks voltajı görürsün pt100 modülü alacaksın ve kazanç deyerini ayarlalayacaksın sıcaklığa göre birde sıcaklık doğru orantılı yükselmez atıyorum 1000 üzerinden deyerlendirecek olursak 300v ta 37c 350vta 40 400vta 50 gibi yükselir

Fuarda Siemens logoyu tanıtan Murat Bombacı ile görüştüğümde ve sorduğumda direk pt-100 uçlarını analog ririşlerine bağlayabileceğimizi söylemişti yanılmıyorsam

direk bağlana biliyo olsa sıemens pt 100 modülü üretmezdi diye düşünütorum pt 100 bi direnç direnci analog girişe seri bağlarsan gerilim düşümü olmayacaktır

Fuarda Siemens logoyu tanıtan Murat Bombacı ile görüştüğümde ve sorduğumda direk pt-100 uçlarını analog ririşlerine bağlayabileceğimizi söylemişti yanılmıyorsam

S.A.
Min 16-18 bit olacak diye hatırıyorum okuma yapabilmeniz için ama direnç ve 1 ma sabit akım geçirdikten sonra okuyabilirsiniz.

ısı deyeri pt100 deki deyerle doğru orantılı deyil y=0.3036 x=74.127 formülde xdeyerine analog giriş yde derece cinsinden deyeri veriyor bunu yaptırabilmeniz gerekiyor yani pt 100 modülü kullansanız da pt 100 den okuduğunuz analog deyer ısıyı göstermiş olmayacak bilmem anlatabildimmi

Slm arkadaşlar ben logo ile pt 100 ün ısısını okumak istiyorum bana nasıl yardımcı olabilirisiniz.

Saygılarımla
halil keçeci
bunu tek yolu pt100-0_10V converter kullanmaktır.Converterden alınan 0_10V gerilimi logonun anolog inputuna girip (örn. I7) istenildiği gibi kullanılır

Forum istatistikleri

Konular
128,198
Kullanıcılar
449,979
Son üye
schule48

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri