Loadcell hesabı

sn vatan teknik kullandığın loadcel 200 kg ise ve 3 tane kullanıyorsan toplamda 600 kg çeker elde etmiş olursun.ben tır baskülü imalat ediyorum filintec rc3 30 ton çeker kullanıyorum ve bir tır kantarında 8 adet loadceel kullanıyorum buda 30X8=240 ton çeker yapıyor.bilgi için www.ozkanlarbaskul.com.tr

selam arkadaşlar.
benimde bildiğim kadarı ile ve kesinlikle loadcell ağırlığı çarpı loadcell sayısıdır. 200kg kesinlikle yanlış bir cevaptır. Önemli olan şu: bu 3 loadcelli öyle bir yerleştirmelisin ki ağırlık merkezine hepsi aynı mesafede olmalı. silindirik kantarlarda dahil buna

3 adet 200 KG lık loadcell ile yapılan kantarın tartım kapasitesi 200KG mı oluyor. 600KG mı? Yada başka bir hesabı mı var..

Arkadaşlar bunun hesabı şöyle 6 tonluk bir baskül düşünelim platform ağırlığıda 1 ton olsun yani kefesi toplam 7 ton oldu bunu 3 çe bölellim cıkan sonuç kullanacağımız minumum lc kapasitesidir burda çıkan sonuca en yakın lc 2500kğ lik bi lc dir şunuda bilelim lc ler mekanik olarak %150 çekme kapasitesine sahip olsada mekanik yapısına bakarak 500 2500 arası lc ler aynı mekanik yapıda pratik olarak burda 3 tonluk bir lc kullanmamız baskülümüzün arıza yapmasını minimuma indirecektir çarpma larda lc değer kaybedebilir 0 noktasının kayması beraberinde hatalarıda getirecektir yapılacak olan tasarıma göre uygun kapasiteli her türlü tasarım lc kullanılabilir çelik inox aliminyum tip farketmez ama mekanik bağlantı kolaylığından dolayı universal kolay bulunan lama tip çelik kesme tip prensibiyle çalışan lc kullanmak lazımdır loadcellerde markaya takılı kalmayın OIML R60 belgesi varsa hepsi aşağı yukarı aynıdır paranızı boşa vermeyin ilerde bozulunca ucuza bulabileceğiniz markaya dikkat edin şunuda belirtiyim marka olmuş bir çok loadcelin üretimi fason olarak çinde yapılıyor kore malı alman malı diye aldığınız x bi markadan bahsediyorum ben burda ticari baskülü göz önüne alarak söylüyorum bu konularda soruları olan arkadaşlara yardımım dokunursa sevinirim 1972 yılından beri baba mesleği tartı imalatçısıyım KOBAS TARTI SİSTEMLERİ

DAGISTANLI arkadaşım bu sistemlerde iyiysen benim derdime çare sesin demektir.bana yardım edebilirmisin.sorunum şu benim elimde bir adet 200 kglık bir loodcell var.bu loodcelli bir çeviriciye bağlayarak 4-20ma re çeviriyorum.plcnin analog modülüne bağlıyorum.buradaki gerekli ayarları yapıyorum.kiloyu görüyorum.fakat burada loodcell modülü kullanmadığım için kalibrasyonu yapamıyorum.buradaki kalibrasyon şu şekilde olmalı.yani kantar misali önce loodcelle tankı takıyorum sonra tankın darasını alıyorum.darayı aldıktan sonra ağırlığı bilinen bir madde koyup kaliprasyon yapmam gerek.bunu yapmadığım zaman tanka koyduğum ilk ağırlık diyelim ki 5kg doğru gösterdi ağırlığı alıyorum 2.ağırlığı koyyorum diyelim 8kg fakat bunu ya düşük tada büyük gösteriyor buda kalibrasyon olmadığı için böyle yapıyor kısacası her ağırlıkta farklı gösteriyor.ben delta DVP28SV ve DVP-04AD modülünü kullanıyorum.bununla ilgili bir hazır birörnek vere bilir misin.ağırlığı doğru göreyim yeter gerisini hallederim.deltanın kendi sitesinden aldığım yardımlarla beceremedim.zaten oldukça acemiyim.şimdiden teşekkürler.

Forum istatistikleri

Konular
128,214
Kullanıcılar
449,995
Son üye
osmanguney15

Yeni konular

Geri