Kesit, gerilim, akım ve sigorta hesabı

archiven

Üye
Katılım
17 Kas 2023
Mesajlar
29
Puanları
1
Yaş
33
merhabalar hocalarım, herkese hayırlı ramazanlar dilerim kafamı kurcalayan şu 3 hesabın formülünü nasıl bulabilirim yardımcı olabilir misiniz 250 MT kablo çekeceğim bakır gerilim ne kadar düşer bilmiyorum 200 MT alüminyum kablo çekeceğim gerilim ne kadar düşer bilmiyorum akım, gerilim,kesit ve sigorta hesabı nasıl yapabilirim ?
 
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
güzel insan, ben de en az senin kadar bilmiyordum ve hala da bilmiyorum. ama forumumuzda güzel bir arkadaşımızın yaptığı bir program var. nerdeyse bütün sorularıma cevap veriyor umarım senin de sorularını cevaplar. teşekkürler @ikayserili ustamızın elektronik paket programı indir ve kullan.
https://www.kontrolkalemi.com/forum/konu/elektronik-paket-programı.54898/page-15
teşekkür ederim, buradaki hesaplar farklı hesaplardır ve ben formülünü öğrenmek istiyorum ki ihtiyaç hâlinde telefon üzerinden yapabileyim. bilgisayar bul et zor iş :)
 
Bilgiler burada.Kolay gelsin.
 

Ekli dosyalar

 • GERDÜŞ FORMÜLLER 3.pdf
  256 KB · Görüntüleme: 5
 • GERDÜŞ FORMÜLLER 5.jpg
  GERDÜŞ FORMÜLLER 5.jpg
  100.7 KB · Görüntüleme: 11
 • GERDÜŞ. FORMÜLLER 1.jpg
  GERDÜŞ. FORMÜLLER 1.jpg
  76 KB · Görüntüleme: 10
 • GERDÜŞ. SINIRLARI.pdf
  64.7 KB · Görüntüleme: 3
 • HESAP ÖRNEĞİ .pdf
  1.1 MB · Görüntüleme: 5

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,065
Mesajlar
914,732
Kullanıcılar
449,761
Son üye
uzeyir ozgen

Yeni konular

Geri
Üst