Libya hk.

Slm arkadaşlar libyada bulunan tüm vatandaşlarımızın allah yardımcısı olsum. Inşaallah en kısa sürede sevdiklerine kavuşurlar. Dualarımız onlarla ve tabiikide benimle :)

Medyadan takip ettiğim kadarı ile Libya'dan yağmalama ve Türk düşmanlığı haberleri geliyor aman dikkatli olun.

Allah yardımcınız olsun...
Tüm vatandaşlarımız, en kısa sürede, sağ-salim yurda dönerler inşallah...

İnanın dün akşam Haberleri izlerken aklımdan gectiniz Libyada Elektririkci bir arkadaşımızvar napıyordiye allah yardımcınız olsun size ve tüm vatandaşlarlarımıza devletimiz biranönce sizleri oradan alıp sevdiklerinize kavuşmanızı allahtan dilerim.

libyada devlet diye kavram kalmadı bu otorite boşluğunda insallah vatandaşlarımız zarar görmeden ülkemize gelir.

Şimdilik turk vatandaşlarına bir saldırı yok, sadece yağmalamalar var hatta bazen yardımcı bile oldukları bile söyleniyor turklere( yemek gibi ihtiyaçlar için). Bu arada ben döndüm, diğer arkadaşlarımızda inş. en kısa sürede ailelerine kavuşurlar.

Bundan sonraki surecte ne olacagini merak ediyorum dogrusu.Birincisi ulkenin durumu ne olacak? Ikincisi insaat sektorunu ciddi anlamda etkileyen bir ulke sonuc olarak, acaba isler kaldigi yerden devam edecekmi? Insanlar oraya geri gonderilecekmi? (tabi tekrar gitmek isteyen olursa).Hepinize gecmis olsun

Maalesef bir işçimiz şantiyede vurulmuş.

Allah rahmet eylesin, 2 sene önce motosikletle kuzey afrika turuna çıkmıştım Libyadan geçtim tüm kıyı şehirlerini dolaştım Türk firmalarını ziyaret etmiştim. Orada yaşayan insanların Türk sevigisini görmüştüm, inşallah Türk kardeşlerimiz sağsalim yurdumuza dönerler.

Bundan sonraki surecte ne olacagini merak ediyorum dogrusu.Birincisi ulkenin durumu ne olacak? Ikincisi insaat sektorunu ciddi anlamda etkileyen bir ulke sonuc olarak, acaba isler kaldigi yerden devam edecekmi? Insanlar oraya geri gonderilecekmi? (tabi tekrar gitmek isteyen olursa).Hepinize gecmis olsun
Arkadaşım bundan sonraki süreçte eğer kaddafi başta kalırsa çatışmalar devam edecek, eğer çekilirse oradaki aşiretler arasında iç savaş çıkacak ve her iki durumdada yeni bir oluşumun orada başlaması en az 1,5-2 sene sürecektir.Ondan önce hiç bir şey beklenmesin, yağmalamalar olacaktır dolayısı ile şirketlerin bayağı bir maddi kaybı olacaktır, bu da nasıl çözülür onu burada konuşmıyalım istersen uzun hikayae:) tazminat hakkı doğacaktır sonuçta

Forum istatistikleri

Konular
128,203
Kullanıcılar
449,985
Son üye
sSait Başdaş

Yeni konular

Geri