LG uzktan kumanda

ahmet yt

Üye
arkadaslar icil yardima ihtiyacim var lg marka kanalli klima 60 000 btu . bu klima kablolu kumanda ile kullaniliyor bunu uzaktan kumanda ile kontrol edebilirmiyiz yada sistemin ben ne oldugunu bilmiyorum ancak merkezi kumanda sistemine adapte edebilirmiyiz bu sistem lamba. motorlu jalizi.fancoill .gibi seyleri kumanda edebiliyor.klimanin uzaktan kumandasi 3lu sinyal tesekkur ederim

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Multı kullanım için kumandalar var al ondan bir tane her işini görür...

Arkadasım Karaköy Selenik pasajında Grup ektronik firmasında Maket oyuncaklar için fm dalgalı kumandalar mevcut.3 kanal sayısını çok rahat bulursun orada.

Teknik Özellikler:

Lineer Dış Statik Basınç Kontrolü (E.S.P. Kontrol) ile hava debisi ve ses seviyesi kontrol altına alınır.
Otomatik tekrar başlama
3 dakikalık tekrar başlama ertelemesi
Grup Kontrol Merkezi Kontrol (Opsiyonel)
Hızlı soğutma (Jet Cool)
Haftalık programlama
24 saat programlama

Stand by'da sıfır güç tüketimi
LCD kablolu uzaktan kumanda
2 termistörlü kontrol
30 Pa dış statik basınç
Korozyonu önleyen Gold Fin kaplama

böyle bir şey yok ;) klima ney ise orjinalide odur. senin tabirin ile 20 tl ile çin malını çakarsın orjinali kaybolur.

arsiz arkadasim su an bu klimada neye ihtiyacim oldugunu anladigini zannetmiyorum sana kisaca tekrar anlatayim lg marka 60,000 btu kanalli klima kablolu kumanda mevcut bu klimayi uzaktan kumanda ile kontrol etmek istiyorum bu klimanin veyada baska nelerden bahsettiysen su an benim icin hicbir onemi yok tesekkur ederim

arsiz arkadasim su an bu klimada neye ihtiyacim oldugunu anladigini zannetmiyorum sana kisaca tekrar anlatayim lg marka 60,000 btu kanalli klima kablolu kumanda mevcut bu klimayi uzaktan kumanda ile kontrol etmek istiyorum bu klimanin veyada baska nelerden bahsettiysen su an benim icin hicbir onemi yok tesekkur ederim

Tabikikide yapabilirsin fakat avantajları ile birlikte dezavantajların olacaktır.
bu sistemin üzerindeki orjinal kart düzeneğini iptal ederek cihazı akıllı kart denilen dolapdere piyasasındaki çin malı kartlara dönüştürtebilirsin ...amma velakin sistem üzerindeki tüm korulmaları ne yazıkki devre dışı bırakmış olursun çünki akıllı kart denilen bu düzenekte hiç bir koruma yok kompresör koruması,alçak basınç ve yüksek basınç korumaları devre dışı olur baştan söyleyeyim ...kartı sisteme adapte ettikten sonra infrared gözüde istediğin bi yere monte ediyorsun ... sonra kart içerisinde var ise (bazen vermiyorlar) kumandayı kullanmaya başlıyorsun ... yok ise akıllı kumanda diye tabir edilen hemen hemen 1000-2000 adet modeli çalıştıran 15-20 TL ücret ödeyerek temin edebileceğin bir kumanda alıyorsun... Çok kısa acı bir örnek bahsettiğin şekili amerikan menşeili WSHP (ısı pompası) üzerinde (tavan arasında olduğu için) çok deneyen acemi arkadaşlar oldu ama her ay kucaklarına 1 kompresör alınca bu sevdadan vazgeçtiler....

saygılar...

Tabikikide yapabilirsin fakat avantajları ile birlikte dezavantajların olacaktır.
bu sistemin üzerindeki orjinal kart düzeneğini iptal ederek cihazı akıllı kart denilen dolapdere piyasasındaki çin malı kartlara dönüştürtebilirsin ...amma velakin sistem üzerindeki tüm korulmaları ne yazıkki devre dışı bırakmış olursun çünki akıllı kart denilen bu düzenekte hiç bir koruma yok kompresör koruması,alçak basınç ve yüksek basınç korumaları devre dışı olur baştan söyleyeyim ...kartı sisteme adapte ettikten sonra infrared gözüde istediğin bi yere monte ediyorsun ... sonra kart içerisinde var ise (bazen vermiyorlar) kumandayı kullanmaya başlıyorsun ... yok ise akıllı kumanda diye tabir edilen hemen hemen 1000-2000 adet modeli çalıştıran 15-20 TL ücret ödeyerek temin edebileceğin bir kumanda alıyorsun... Çok kısa acı bir örnek bahsettiğin şekili amerikan menşeili WSHP (ısı pompası) üzerinde (tavan arasında olduğu için) çok deneyen acemi arkadaşlar oldu ama her ay kucaklarına 1 kompresör alınca bu sevdadan vazgeçtiler....

saygılar...

sevgili dostum
akıllı kart ile bende yeni tanışanlardanım...
yukarıda meslektaşımın belirttiği gibi avantajları ve dez avantajları mevcut..
eger sistem 380 ise bu kart ile beraber birde faz koruma rölesi alman gerekiyor aldığın bu rölenin ab girişlerine alçak yüksek basınç siviçlerini seri bağlayarak koruma sağlayabiliyorsun. faz koruma rölesi ile de 380 deki faz değişimlinde kompr. zorlanmasını zarar görmesini engelleyebilirsin...
yanlız bu seferde karşına bir kaç sorun çıkyor
1:fan motorunun çalıştırılması kartın üzerinde fan kapasitörü yok dolayısı ile bir kapasitör uydurman gerekiyor eger fan dc ile çalışıorsa fanı her şekilde unutuyorsun....

2: bazı kaset tipi klimalrın dış ünitelerinde 4 yolludan ayrı 3 yollu bir seleonoid iğne valf bulunuyor bildiğin gibi bu vallfi bu akıılı kart ile devreye alman imkansız
benim bugüne kadar yaptığım akıllı kartlarda gördüğüm olumsuzluklar bunlar
birde bu klimanın yetkili servisi ile bir kontaga gecsen yeni nesil butip klimalarda opsiyenel olarak uzaktan kumanda gr takılabiliyor diye biliyorum
selamlar
hakan

sanırım sen benim ne dediğimi anlamadın ? klima üzerine sonradan lg orjinal uzaktan kumanda düzeneği yapamazsın çünkü böyle bir şey yok ? akıllı kart demişsin bende sana orjinalikten bahsettim yaparsın yapmazsın senin sorunun;)

Forum istatistikleri

Konular
128,231
Kullanıcılar
450,027
Son üye
chiunquevico

Yeni konular

Geri