lg master k 200

mulayim

Üye
bu modüler plc ye ait analog giriş ve çıkışlar için gereken kodların ayrıntıları hakkında bilgi verecek arkadaşlara
şimdiden binlerce teşekkür.

Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
HATIRLADIĞIM KADARIYLA

d 4980 analog giriş 1
d 4981 analog giriş 2
d 4982 analog çıkış 1

AMA bu k120 serisindemiydi k200 serisindemiydi onu unuttum

modülle gelen kataloğunda adresleri yazıyor olması lazım
umarım işine yarar

Son düzenleme:
ertugrul1905 in yazdığı doğrudur.detay istiyorsanız lsis biz den ürün hakkında manuel indirip bakabilirsiniz.
saygılarımla...

k120 var 0-10 v analog girişinde alınan sayısal değerleri bulmak içindir carpma işlemi sonrası bölme işlemi yaptırıp gerçek sayısalı bulursun k200 lerde (put) başlar get biter suanda veriridim sana formülü ama email veririsen bensana gönderirim

ARKADAŞLAR ŞİMDİ BEN PLC OLAYINA YENİ GİRİYORUM ELİMDE LG MASTER-K80S PLC VAR HABERLEŞMEYİ ÇÖZDÜM AMA ORDA KALDIM FAYDANALABİLECEGİM BİR YER VARMI BENİM MSN [email protected] şimdiden teşekkürler

arkadaşlar elimde çıkış röleleri arızalı LG MASTER K120S K7 M DRT30 PLC VAR.
Bunun içindeki programı yeni aldığım aynı plc içine aktarmak istiyorum.
KGL_WIN diye bir programı ANT müh. ten buldum ama kullanmasını bilmiyorum.
Yardımcı olabilecek arkadaşlar varsa ve kıymetli vakitlerinden birkaç dakikalarını ayırabilirlerse , Teşekkür ederim.

İlk önce laptopunuzdan plc ye bağlanmak için rs 232 porta ihtiyacınız var . Laptopta bu yok ise usb-rs232 vb. çeviriciler satın almalısınız.Daha sonra plc ye bağlanabilmek için kabloya ihtiyacınız olacak forumdan araştırarak kablo şemasını bulup kendiniz yapabilirsiniz..KGL for win programını açın.File menusunden new e basın. karşınıza çıkan ekran blank project seçilidir enter a basın.daha sonra karşınıza çıkan menuden k120s i seçin. Online menusunden connect e basın.Read[KGLWİN<=plc] e basın program plcden çekilecektir.

kolay gelsin

Forum istatistikleri

Konular
128,197
Kullanıcılar
449,975
Son üye
yamanelektronik2023

Yeni konular

Geri