Lexron Akıllı İnverter Akü Şarj etmemesi

KolM

Üye
Katılım
21 Haz 2024
Mesajlar
1
Puanları
1
Yaş
40
Merhabalar,

Elimde Lexron Smart 48V 5,5 KW Mppt 120-500V Tam Sinüs Akıllı İnverter bulunuyor. 4+4 100ah 12v aküyü şarj etmek istiyorum. Aküleri ilk kez bağladım ve çıkıştan sağlıklı bir şekilde elektrik alabiliyorum. Jeneratör ile şarj etmeye çalıştığımda ise anlık olarak dolum yapıyor gibi gözüküyor ve sonrasında sigorta sesi gibi bir çıt sesi geliyor ve iptal oluyor fakat girişte halen 230 görüyorum, 10 15 sn sonra tekrar deniyor ve aynı şekilde şarjı anında durduruyor. Aküleri yaklaşık 9 ay önce aldım fakat sisteme bağlama şansım olmadı, akü şarjlarından kaynaklanıyor olabilir mi? Veya başka bir öneriniz var mıdır? Çok teşekkürler
 
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Akü ve pillerin uzun süre beklemesi deşarj olmalarına sebep olur ve bu deşarj seviyesi kritik seviye altına düşünce akü/pil hasarlanır ya da kapasite kaybı yaşar. Aküleri ayrı ayrı ölçerek gerilimlerini kontrol ediniz. Varsa 12 volt bir akü şarj cihazıyla ayrı ayrı birkaç saat şarj edin ve sisteme o şekilde seri bağlayın. Eğer akıllı inverter kullanıyorsanız ayarlarında öncelik seçimini yapmalısınız.
 

Forum istatistikleri

Konular
128,872
Mesajlar
921,195
Kullanıcılar
450,995
Son üye
asafff

Yeni konular

Geri
Üst