Lehim Yolları Koptu

merhaba arkadaşlar bu alana yeni girdim sayılır temel bilgilerim var tabiiki ama iddialı değilim,
sorunum şu bu aralar maalesef çokçada karşı karşıya kalıyorum. bozuk mini usb soket sökerken yolların bazıları geliyor yani tamamiyle kalkıyor, tabi tekrar maalesefki lehim atılmıyor. bu soketleri öncelikle nasıl sökmeliyiz hadi hava vuralım diyoruz sağı sola zarar veririm diye korkuyorum. havya ile mi sökülmeli yoksa hava ile mi bi karar veremedim bi yol cizerseniz ustalarım sevinirim.

hadi bundan sonrası için dediklerinizi yaptım yol kaldırmadan sökmeye başladım diyelim insallah tabi. peki elime böyle bi kart geçmişseki şuanda var zaten ne yapmam gerekiyor ince bakır tel ile yol alabilirmiyim kazıma yöntemi ile. bişiler araştırdım duydum ama hiç denemedim başka yerlerden kablo çekme vs varmış bilgi verirseniz sevinirim şimdiden teşekkürler

En kolayı sıcak hava. Ama sıcak hava seti güçlü olmalı, en fazla 10 saniyede orayı eritmeli, yoksa bir kıytırık sıcak havya istasyonu kullanıp 1 dakika boyunca orayı ısıtırsan, oradaki bütün bakır yollar kalkar.

İş bittikten sonra da o soketi çöpe atacaksın.

Cep tel tamircisi misiniz?

En kolayı sıcak hava. Ama sıcak hava seti güçlü olmalı, en fazla 10 saniyede orayı eritmeli, yoksa bir kıytırık sıcak havya istasyonu kullanıp 1 dakika boyunca orayı ısıtırsan, oradaki bütün bakır yollar kalkar.

İş bittikten sonra da o soketi çöpe atacaksın.

bilgi için teşekkür. peki yol çekme konusunda bilginiz var mı?

Cep tel tamircisi misiniz?

olmaya çalışıyoruz. elimizden ufak tefek şeyler gelmiyor değil ama böyle bir forumda bilgi alışverişinde bulunmak güzel olacaktır. Bilgi paylaştıkça çoğalır.

bu konuda bilgi internette çok az hatta yok. kalkan yola ne yapılır. nasıl yeni yol çekilir ve nerelerden çekilir. Bu bilgi sanırım meslek sırrı statüsünde. ya da kimse bilmiyor (zayıf bi ihtimal).

Sır değil aksine sık başvurulan yöntemdir aliexpreste 0.1mm kalınlıkta tamir teli satılıyor ki kullanılan bu. Kopan yer üzeri kazınır veya yol takip edilir elemanın lehim pinine lehimlenir.
TB2TPlquXXXXXblXXXXXXXXXXXX_!!14874908.jpg

Ben de gecenlerde multimetre tamir etmeye çalışırken kopan yolu takip edip (bir smd dirence gidiyordu) ince bobin teli ile lehimleyip buzzer moduyla kontrol ettim olmuştu. Ayrıca konuyu gorunce merak edip yabancılar nasil yapıyor bu smdleri sökme işini diye bakinirken şunu buldum:

ben tam yerine denk gelmişim ustalarım forum bombaymış inanın bu kadar cevap beklemiyordum. beklediklerimde boş muhabbet mesajlardı ön yargılarım tamamiyle yorumlarınız ile yıkıldı. Teşekkürler minnettarım.

0,1 milimlik telim var ama hiç yol kazımadım deniycem en kısa zamanda. bi videoları izleyelim bakalım.

Sır değil aksine sık başvurulan yöntemdir aliexpreste 0.1mm kalınlıkta tamir teli satılıyor ki kullanılan bu. Kopan yer üzeri kazınır veya yol takip edilir elemanın lehim pinine lehimlenir.
TB2TPlquXXXXXblXXXXXXXXXXXX_!!14874908.jpg
Hocam yol kazıma nasıl yapılır biraz açıklar mısınız? Bir de oradaki bakır teller tamamen eriydiyse bile o yol belli oluyor mu?

Forum istatistikleri

Konular
128,133
Kullanıcılar
449,852
Son üye
ddknght

Yeni konular

Geri