Lehim makinasi ısınınca korumaya geciyor

Yasin60x

Üye
Selamın aleyküm. Bu gün lehim makinasi aldim tabanca tipi 150 watt class diye bi marka, biraz lehim yapinca makina calismiyor bekliyorum çit diye bi ses geliyor ondan sonra calisiyor bunun bi caresi varmidir , sürekli kullanmak için.saygilar

Selamın aleyküm. Bu gün lehim makinasi aldim tabanca tipi 150 watt class diye bi marka, biraz lehim yapinca makina calismiyor bekliyorum çit diye bi ses geliyor ondan sonra calisiyor bunun bi caresi varmidir , sürekli kullanmak için.saygilar
Kendini aşırı ısınmaya karşı korumaya alıyor büyük ihtimal. Birazdan kastınız ne kadar süre mesela?

tabancanın içinde termostat var sıcaklığa ulaşınca tık diye atar ki fazla ısınıp bozulmasın sonrra sıcaklık düşünce tekrar tık diye ısıtmaya baslar bu normaldir korkacak bir sey yok bu hem ürünün hem de sizin güvenliğiniz için yapılmıştır. elektrikli sobayla aynı sistemdir.

Son düzenleme:
Kendini aşırı ısınmaya karşı korumaya alıyor büyük ihtimal. Birazdan kastınız ne kadar süre mesela?
2 dakikayi aşkın bi süre yani kisa sürede sogumuyor
tabancanın içinde termostat var sıcaklığa ulaşınca tık diye atar ki fazla ısınıp bozulmasın sonrra sıcaklık düşünce tekrar tık diye ısıtmaya baslar bu normaldir korkacak bi

tabancanın içinde termostat var sıcaklığa ulaşınca tık diye atar ki fazla ısınıp bozulmasın sonrra sıcaklık düşünce tekrar tık diye ısıtmaya baslar bu normaldir korkacak bir sey yok bu hem ürünün hem de sizin güvenliğiniz için yapılmıştır. elektrikli sobayla aynı sistemdir.
Süresi uzun oldugu için acil işlerde sıkıntı oluyor termostati söksem sikinti olurmu

2 dakikayi aşkın bi süre yani kisa sürede sogumuyor
kısa sürede ısınır ama kısa sürede soğumaz çünkü fanlı değil doğal olarak her ısınan şey gibi gayet normal içindeki termostat maksimum sıcaklığa ulaşıncA hem ürün hem dde sizin güvenliğiniz için tık diye atar sıcaklık belli noktaya düşünce yine tık diye calışmaya baslar normaldir sorun yok

Değerli cevaplariniz için teşekkürler peki termostati soksem bisey olurmu

tabanca havyanın ucundaki teli daha ince olanıyla değiştirip deneyin.

Forum istatistikleri

Konular
127,959
Kullanıcılar
449,606
Son üye
rasit.

Yeni konular

Geri