Led

Yasin..h1

Üye
Şimdi elimdeki ledleri elimde bulunan adaptörle çalıştırmak istiyorum fakat amperi yetmediği için yanıp sönüyor bu şekilde çalıştırsam adaptöre zarar verirmi

Merhabalar.
Elimdeki ledler derseniz kimse sizin elinizde nasıl bir LED olduğunu kaç volt kaç amperle çalıştığını bilemez doğrumu.
Önemli olan ledin amperi değil yazdım zaten adaptörün amperi yetmiyor ve bu şekilde çalışması adaptöre zarar verirmi diye sormuşum

Önemli olan ledin amperi değil yazdım zaten adaptörün amperi yetmiyor ve bu şekilde çalışması adaptöre zarar verirmi diye sormuşum
ledin amperinin önemi yok ise gücü yetmeyen adaptöründe kaybedecek bir şeyi yoktur değil mi? bak şimdi sen eline iki tane çanta alıyorsun (2X5 kg=10kg) yola çıkıyorsun 5 km ötedeki dükkana götürüp bırakıyorsun.(harcadığın enerjiyi hesap et) ve yorulmuyorsun çantaların önemi yok. bana geliyorsun ben sana 2 tane çanta veriyorum (2X10 kg=20 kg) seni geriye eve gönderiyorum ve az yoruluyor musun acaba? burada da çantaların önemi yok değil mi? hele senin hiç önemin yok (çantalar led/ adaptör sen)

Forum istatistikleri

Konular
127,967
Kullanıcılar
449,614
Son üye
Canipk

Yeni konular

Geri