Led voltaj düşürmek

aliorhan43

Üye
Kızıma şu peri ledlerden aldım https://www.hepsiburada.com/pilli-peri-led-5-metre-p-HBV00000OAICO?magaza=Net Toptan 1,5 v 2 adet pil ile çalışıyor veya bana gelecek olan 3 v para pil ile çalışıyor. Gece lambası olarak kullanılacak Pil dayanmaması bir tarafa bu pilide heryerde bulamıyorsunuz. Soruma gelince elimde sağlam 6 v 4,5 amper ışıldak aküsü var. Işıldağın söktüğüm kartı ile şarjda edebiliyorum. Bunu bağlamak istiyorum, ledler 3 v ile yanıyor, paralel bağlantı sanırım, akünün voltajını direnç ile 3 volta düşürebilirmiyim, yoksa başka bir şey daha gerekiyormu. Bilgi verecek arkadailara teşekkür ederim.

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Dirençle düşürmeniz ledlerin harcadığı kadar enerjiyi ısı olarak atmanız demektir.

Onun yerine stepdown regülatör takmanız daha mantıklı olur. Aşağıdaki gibi bir modül işinizi görür.

Fiyatıda kargo hariç 4 - 5 TL gibi birşey. Üzerindeki mavi trimpot ile çıkış voltajını ayarlayıp bırakacaksınız. O kadar.

power-suplay-modul-power-moduller-china-24651-51-B.jpg

Kızıma şu peri ledlerden aldım https://www.hepsiburada.com/pilli-peri-led-5-metre-p-HBV00000OAICO?magaza=Net Toptan 1,5 v 2 adet pil ile çalışıyor veya bana gelecek olan 3 v para pil ile çalışıyor. Gece lambası olarak kullanılacak Pil dayanmaması bir tarafa bu pilide heryerde bulamıyorsunuz. Soruma gelince elimde sağlam 6 v 4,5 amper ışıldak aküsü var. Işıldağın söktüğüm kartı ile şarjda edebiliyorum. Bunu bağlamak istiyorum, ledler 3 v ile yanıyor, paralel bağlantı sanırım, akünün voltajını direnç ile 3 volta düşürebilirmiyim, yoksa başka bir şey daha gerekiyormu. Bilgi verecek arkadailara teşekkür ederim.
Daha kolay bir olan lm7803 regülatörü olur. Bu regülatör 3.3 v a düşürür ve ledler için bunun bir problem olacağını düşünmüyorum. Başarılar!

Forum istatistikleri

Konular
128,149
Kullanıcılar
449,890
Son üye
Ercan29

Yeni konular

Geri