Led tabela yapımı

led tabela yapmak istiyorum animasyonlu olacak her bir harf için ayrı ayrı çıkış mı yapmalıyım yada nasıl olmalı tabelada 31 adet harf olacak nasıl bir uygulama yapmalıyım.

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
güzel bir paylaşım bir çok yerde bu başlık var ancak net bir bilgi bulmak çok zor. bende böyle bir tabela yapmayı düşünüyorum. paylaşımlarınızı bekliyorum

led tabela yapmak istiyorum animasyonlu olacak her bir harf için ayrı ayrı çıkış mı yapmalıyım yada nasıl olmalı tabelada 31 adet harf olacak nasıl bir uygulama yapmalıyım.

31 harfı tek tek yakmak ıstıyorsan evet 31 cıkıslı kart olması gerek

s.a arkadaşlar ben bi led pano yapmak istiyorum ama bunu pic kontrollü yapmam gerekiyo yani ledlerin yavaş yanıp yavaş sönmesini istiyorum ama bunu hangi model pic kullacagımı ve kodlarını bilmiyorum yardımcı olursanız sevinirim şimdiden t.ederim..

s.a arkadaşlar ben bi led pano yapmak istiyorum ama bunu pic kontrollü yapmam gerekiyo yani ledlerin yavaş yanıp yavaş sönmesini istiyorum ama bunu hangi model pic kullacagımı ve kodlarını bilmiyorum yardımcı olursanız sevinirim şimdiden t.ederim..
Aleyküm selam 16f84 kullanabilirsiniz..
Kodlarını bilmiyorsanızda megepin başlangıç seviyede olan arkadaşlar için hazırladığı (lise öğrencileri için) modüllerden faydalanın.
Temel elektronik ve mikrodenetleyiciler modülleri işini görür... :)

Bu şerit ledleri 3'er kestiğimizde sorun çıkmıyor ama 2'şer veya 1'er kestiğimizde enerji verince yanmıyor. Bunun sebebi arada direnç olması mı dır? Tek tek yakmak için ne yapmak lazım? Bir de bu şerit ledler için 12 volt 7.5 amper batarya kullanırsam 3 adet şerit led yanar mı yoksa bu 3 adet led patlar mı?

Bu şerit ledleri 3'er kestiğimizde sorun çıkmıyor ama 2'şer veya 1'er kestiğimizde enerji verince yanmıyor. Bunun sebebi arada direnç olması mı dır? Tek tek yakmak için ne yapmak lazım? Bir de bu şerit ledler için 12 volt 7.5 amper batarya kullanırsam 3 adet şerit led yanar mı yoksa bu 3 adet led patlar mı?

Bir kere yanarmı yoksa patlarmı dediğine göre ledin başına gelecekler için bir alternatif bırakmamışsın. Yansa patlamasından dahamı iyi patlamak nedir infilak etmesimidir. Bu şerit ledlerin her bir ledi 3-5 volt için yapılmış seri bağlarsan ne olur. 12 volt olur. yani yanmazda patlamazda alevde almaz bişeyde olmaz. bu ledler tek tek yanar ama 4 voltun üzerini görmesin. Led bir diyot olduğu için ters bağlarsan elektriğe ışık vermez. aşırı beslersen katatstrofik hata oluşur ve led in ışığı azalır bir dahada düzelmez. birde alternatif elektriği tesla buldu yazmışsın. alternatif elektrik nedir anlamadım yeni bir elektrikmi icad etmiş aydınlatırsan sevinirim

Cevabın için teşekkürler.

Alternatif elektriği Nikola Tesla buldu. Nikola Tesla Edison zamanında bir mucittir. Edison doğru akımı buldu ama uzağa göndermede sıkıntı vardı. Nikola Tesla ise o zamanlar uzağa nasıl elektrik gönderirim diyerek çalışmalar yapıyordu. Hatta Edison için derlerki; Tesla'nın hakkını yemiştir. Uzağa elektrik iletimi sorunu yaşanırken Tesla ortaya çıktı ve alternatif elektrikle uzağa elektrik iletiminin çok basit bir şekilde olabileceğini ispatladı. Alternatif elektriği vücudunda gezdirip gösteriler yaptı. Halk bundan çok korktu. Alternatif elektrik şu an prizde kullandığımız elektriktir. Ac deniyor. Alternatif current. Alternatif elektriği Tesla bulmasaydı şu an binlerce kilometreye elektrik iletilemezdi. Bence Edison ve Teslanın kapışmasını anlatan Prestige filmini izlemelisin. 17 mil uzağa kablosuz elektriği nasıl gönderdiğini gösteriyor. Muhteşem ve akıllardan çıkmayacak bir film. Ben hala etkisindeyim.

Forum istatistikleri

Konular
128,443
Kullanıcılar
450,373
Son üye
kidorki

Yeni konular

Geri