Led Panoya Veri gönderme?

bunyas01

Üye
Merhaba Arkadaşlar,

Elimde 2 gözlü bir led pano var 1. gözünde Hedef, 2.Gözünde ise Yapılan adetleri yazmakta. Ben başlangıç verilerini işin başında bilgisayarla COM girişiyle gönderiyorum. Mesela Hedef: 120 Yapılan:0 (iş başlangıcı olduğu için yapılan 0). Lakin çoğu zaman veri göndermede sorun yaşıyorum. Bir kumanda tarzı birşey yapsam bu kumandayı led panoya entegre etsem bu kumanda sayesiyle veri transferi yapabilir miyim şeklinde aklıma bir fikir geldi. Wireless'lı yada normal bağlantılı farketmez. Yapabilir miyim eğer yapabilirsem nasıl bir yol izlemeliyim? bu konuda fikirlerinizi bekliyorum.

İyi çalışmalar.

Bir RF modul ile verilerinizi kolaylıkla taşıyabilirsiniz. Zaten com demişsiniz , yani seri portan direk veri taşıyanlar mevcut.
Yanlız veri göndermede sorun yaşiyorum demişsiniz , işte onun altini eşelemek lazim ?
Neden sorun yaşiyorsunuz ? Arada dönüştürücü vesayre birşey kullanıyor musunuz?

Bir de veri göndermek yani tek taraflı bir iletişimse benim dediğim modellerle bu iş kolay diğer türlü ya farklı modullerden yararlanacaksınız (herhalde vardır diye yaziyorum) , ya da işin içine veri yorumlayacak bir yönetici (pic vesayre gibi yazilimli birşey) sokacaksınız.

Bir RF modul ile verilerinizi kolaylıkla taşıyabilirsiniz. Zaten com demişsiniz , yani seri portan direk veri taşıyanlar mevcut.
Yanlız veri göndermede sorun yaşiyorum demişsiniz , işte onun altini eşelemek lazim ?
Neden sorun yaşiyorsunuz ? Arada dönüştürücü vesayre birşey kullanıyor musunuz?

Bir de veri göndermek yani tek taraflı bir iletişimse benim dediğim modellerle bu iş kolay diğer türlü ya farklı modullerden yararlanacaksınız (herhalde vardır diye yaziyorum) , ya da işin içine veri yorumlayacak bir yönetici (pic vesayre gibi yazilimli birşey) sokacaksınız.

Evet arada bir dönüştürücü kullanıyorum tuhaf olan nokta veri gönderemediğim zamanlarda o dönüştürücüden kabloyu çıkarıp, o kabloyu bilgisayarın COM girişine takıyorum ve veri gönderdiğimde başarılı oluyorum. Bu her zaman olmuyor tabiki arada oluyor. Acaba bu sorun led panonun üzerindeki haberleşme entegrelerinden mi kaynaklanıyor diye entegreleri değiştirdik lakin belli bir süre bu şekilde gidiyor sonra olay kaldığı yerden devam. birde kablo mesafesi çok fazla ondan da kaynaklı olabilir diye düşünüyorum. benimde aklıma kumandayla her hedef panoyu ilk giriş verilerini gönderebilme fikri geldi. lakin nasıl bir yol izlenir düşünüyorum. Bu yüzden fikirleriniz benim için önemli.Teşekkür ederim.

Arkadaşlar sıkıntımın kaynağını buldum. Eğer sizde arada haberleşme aparatı kullanıyorsanız ve veri göndermede sıkıntı yaşıyorsanız. O haberleşme aparatı üzerindeki haberleşme entegrelerini değiştirin sorun gidecektir. Bilginiz olsun.

Forum istatistikleri

Konular
128,184
Kullanıcılar
449,956
Son üye
CharmanDear

Yeni konular

Geri