Led konusunda yardım..

__KINq__

Üye
İyi forumlar arkadaşalar ben 220V Şebeke gerilimiyle 4Tane power led yakmak istiyorum aşağıdaki devre bana sorun çıkarırmı...

Yönetici Notu: Paylaşılan fotoğraf, fotoğraf paylaşım sitesinden silindiği için kaldırılmıştır.

senin resmini koyduğun devrede 20 led bağlanıyor seri yani ona göre bi direnç yerleştirilmiş 220 tarafına sen 4 led yakaçağım diyosun o zamanda 4 ledin değerine göre koyman lazım dirençi

Bana bir devre şeması bula bilirmisiniz elinizde varsa...

Arkadaşlar bana 4Power ledli aydınlatma devresi lazım şebeke gerilimine bağlayacam 220 yardımcı olursanız sevinirim..

arkadaşım aynı devre şemasını kullanabilirsin ama 220 nf kondansatöre 1 Mohm direnci paralel bağla ve R1 direnç değerinide yükselmen gerekiyor şu anda hesap yapacak vaktim yok tam olarak birde köprü diyot çıkışına 10 mf 25 volt bir kondansatör bağlamalısın ama pover ledleri bağlamadan normal 3.7 v 6 adet ledle dene voltajı ölç sonra pover ledleri bağlarsın birde r1 direnç wattını yükselt en az 2 olabilir..

Teşekkür ederim dediklerini uygulayacağım ama arkadaşlar arasında elinde istediğin özellikte devre şeması varsa gönderirlerse sevinirim..

sn KINg,
Bu devreden yaklaşık 15 mA akım geçmektedir. 1W power led in nominal akım degeri 350 mA, 3W lık power led ler ise 700 mA ile sürülmektedir. Kapasitif reaktanslı bu tip devreler 20 mA ile ışık veren ledler için uygundur. Power ledler için led in gücüne uygun sürücü devreleri kullanmak daha mantıklı olur.

Teşekkürler bana şema verirseniz daha iyi olur..

s.a.
220V. la 1W power led çalıştırmak istiyorum sizce aşağıdaki devre işimi görür mü?yorumlarsanız sevinirim.iyi akşamlar
http://www.tankado.com/basit-220-volt-1-watt-led-surucu-devresi
bu devrede de kafama takılan bi nokta var köprü diyottan sonraki kondansatörün 250V oluşu.

Simplest-1-watt-LED-Driver-Circuit-at-220-V-120-V.png

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,212
Kullanıcılar
449,990
Son üye
alpersirakaya

Yeni konular

Geri