Led Driver Markaları hakkında

tanyurd

Üye
Arkadaşlar merhaba

Led driverlar hakkında tecrübenize ihtiyacım var.

Piyasada hangisi diye sorunca doğrudan Meanwell öncelikli tavsiye ediliyor. Biraz daha araştırınca Moso, ve İnventronics markaları ile karşılaştım. Bu markalar hakkında tecrübeniz ne diyor? İnventronics'i kullananaız varsa yorumlarına ihtiyacım var.

İyi çalışmalar.

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
EN61347 Standartlarına göre test raporlarını inceleyin karşılaştırın. CE olmasına dikkat edin.

İnventronics Çin merkezli bir firma Ürünlerini hiç kullanmadım fakat ürünlerinde %93' e kadar verim sağladığı yazıyor tabi ki test raporlarını incelemekte fayda var.

Cata, Jupiter, Horoz,lamptıme,ACK gibi markalardan hangisi iyi?

en iyi marka diye bir şey düşünmeyiniz, standart kullanıcı hatasına düşüp "yeterli" olanı değil en az iki kat daha fazla amper gücü olanı seçiniz. uzun vadede başınız ağrımaz.

en iyi marka diye bir şey düşünmeyiniz, standart kullanıcı hatasına düşüp "yeterli" olanı değil en az iki kat daha fazla amper gücü olanı seçiniz. uzun vadede başınız ağrımaz.

Saving star led çip üreticisinin web sitesinden çiplerin çektiği akıma baktığımda 3528 çip 20mA çekiyor 5050 çip ise 60mA çekiyor. Hesap yapacak olduğumuzda metrede 60 led hesabıyla 3528 çip kullanılmışsa 1.2Amper, 5050 çip kullanıldıysa metrede 3.6Amper çeker diye hesaplıyorum. ama başka yerdeki hesaplarda 3525 çip metrede 0,4 A 5050 çip 1,2A diyor. Ben yanlış bir mantık ile mi hesapladım. Aydınlatırsanız sevinirim.

datashette yazan değerler tüketim daima en azdır, verim ise maximumdur, iyi okuyup, onun yazdığının iki katı amper çekeni kullan derim, kullanılan chip değerlerini iyi değerlendirmek lazım ve hata yapmamak için ne aldığınızı-kullandığınızı lütfen iyi inceleyiniz.

datashette yazan değerler tüketim daima en azdır, verim ise maximumdur, iyi okuyup, onun yazdığının iki katı amper çekeni kullan derim, kullanılan chip değerlerini iyi değerlendirmek lazım ve hata yapmamak için ne aldığınızı-kullandığınızı lütfen iyi inceleyiniz.
Hocam bir diğer sorumda bu driverların üzerinde watt değeri olarak mesela 150W 12.5A yazan bir sürücü. 1 saat çalıştığında 150W elektrik mi harcıyor yoksa üzerine kaç metre şerit led bağladıysak o kadar bir güç mü harcıyor

150 watt yazması 150 watt çeker değildir maximum tüketimdir. ledlerin kaç wat ise ve kaç amper tüketiyorsa o kadar tüketirsin ( 150 watta kadar dayanırım, en fazla 12,5 ampere dayanırım) demek

Forum istatistikleri

Konular
128,163
Kullanıcılar
449,926
Son üye
StratoMaster

Yeni konular

Geri