Led Aydınlatma Güç Hesabı

arkdaşlar merhaba çalıştığım işletmede 150 watt phılıpsh armatürler le aydınlatma sağlanmakta bunlardan 10 adeti arızalı yedek parça bulmakta zorlanıyoruz kasayı camı bozmadan led yapayım diyorum ..bunun yerine kaç watlık led kullanmam gerekir
teşekkürler ...

Elimde 5 metre üç çipli cata şerit led var. üzerindeki bilgi etiketinde 14,4W elektrik harcadığı yazıyor. Bu değer 1 metre için mi 5 metre için mi belirtilmemiş. Akıllı ışık kontak anahtarında led lamba için kullanırsanız 100w dan fazla akım çekmeyin diye belirtilmiş. Bu durumda 12 metre led için bu anahtarı kullanamayacak mıyım ? 14,4 x 12 169,44W mı yapıyor ? led lambalar bu kadar çok mu elektri yakıyor ?

Elimde 5 metre üç çipli cata şerit led var. üzerindeki bilgi etiketinde 14,4W elektrik harcadığı yazıyor. Bu değer 1 metre için mi 5 metre için mi belirtilmemiş. Akıllı ışık kontak anahtarında led lamba için kullanırsanız 100w dan fazla akım çekmeyin diye belirtilmiş. Bu durumda 12 metre led için bu anahtarı kullanamayacak mıyım ? 14,4 x 12 169,44W mı yapıyor ? led lambalar bu kadar çok mu elektri yakıyor ?
14.4 watt 1 metre için çekilen akım değeri.
12 metre şerit LED yaklaşık olarak 14-14 amper akım çeker.
Bahsettiğiniz anahtarın kontakları bunu kaldırırmı bilmiyorum.

Dediğinize göre 1 metre 14,4W ise 12 metre 172.8W yapıyor.
16A = 3500w değil mi ?

Üretici firma yazar bu bilgileri..
Hesap formülü: Amper X Volt X Metraj = Harcanan Watt...
Üretici firmanın malzemesine, metredeki led sayısına, ışık sıcaklığına göre metrede çekilen watt değişiklik gösterebilir.
Detaylı inceleme & bilgi için linke bakınız..
https://diyot.net/serit-led-de-amper-hesaplama/

Bır metre led, markadan markara değişsesde, ortala 5 watt güç harcar. 150 metre X 5 = 750 watt.
nindirilmiş, vergi, kdv, dagıtım bedeli vs vs eklenmiş faturada, 1 kwh, elektik bedeli 63 kurustur. Buna göre,
63 X750 =saatde 47 kurus harcar.
saatde 47 kurus X 8 saat =3.78 Tl sarfıyatı olur.

Forum istatistikleri

Konular
128,133
Kullanıcılar
449,850
Son üye
umutbaysal9

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri